Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Kdy řezat rakytník

Otázka: Je nějaké vhodné období pro řez rakytníku a nebo je to úplně jedno?
Odpověď:

K částečnému zastřihnutí můžete přistoupit na podzim, tedy v době, kdy dozrají na rakytníku plody. Rakytník by se neměl seřezávat víc než na tříleté dřevo. Pokud všechny plody nebudete sklízet, můžete nechat něco na okrasu i jako potravu pro ptáky a pak provést zmlazovací řez časně na jaře.

 Podobné příspěvky

 • Řez rakytníku

  Nepřihlášený uživatel - Miroslav Špička

  Otázka: Kdy mohu uřezat přesahující větve rakytníku od souseda? Povolení mám, ale nerad bych se dopustil zbytečné chyby....děkuji za odpověď.

  » zobrazit odpověď

 • Mirabelka málo plodí

  Jelena Uhlířová

  Otázka:

  Mirabelka kvete, ale má tak 3 až 5 plodů. Při koupi byla označena jako samosprašná. Myslím si, že to byl pouze prodejní trik. Nebo může být příčina jiná?

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď