Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Kdy roubovat třešeň?

Otázka: Kdy je nejvhodnější čas pro roubování třešní?
Odpověď:

Třešně (višně) můžete roubovat v době vegetačního klidu, s ohledem na aktuální průběh počasí nejlépe koncem února, případně v březnu.

Vzhledem k problematickému uchování roubů těchto peckovin v zimním období se jako vhodnější termín pro jejich roubování doporučuje období vegetace, konkrétně období od poloviny srpna do poloviny září. Při roubování za vegetace vám odpadne starost s uskladněním roubů. Rouby v létě můžete odebrat z jednoho stromu a hned je roubovat na potřebné místo.

Co se počasí týče, neroubujte za deště (mokré řezné plochy špatně srůstají), ani za příliš chladného počasí (mráz).

Související odkazy:
odběr roubů


Podobné příspěvky

 • Očkování nebo roubování?

  Nepřihlášený uživatel - Tereza Rudkova

  Otázka: Jaký je rozdíl mezi očkováním a roubováním?

  » zobrazit odpověď

 • Podzimní hnojení třešně

  Nepřihlášený uživatel - Jana Hedejová

  Otázka:

  Zakoupila jsem zakrslou třešeň na balkon. Byla ve velkém květináči. Dva roky nic, letos, tedy třetí rok začala kvést. Ale napadly ji mšice nic proti nim nepomáhalo. Odvezli jsme ji na chatu. Jenže tu máme v lese a tam velmi zachutnala srnkám a zůstalo na ní jen pár lístků. Teď jsem ji zavezla ke kamarádovi do zahrady, která je blízko řeky, takže je tam vlhko. Můžu třešeň teď pohnojit? Mám speciální hnojivo na keře a ovocné stromy, ale nevím zda teď je vhodná doba. Jsou tam i keře černého rybízu, asi to tam moc neošetřovali.

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď