Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Morušovník stále neplodí

Otázka: Před několika lety jsme si koupili morušovník. Stromek roste, ale stále marně čekáme na plody. Je to normální? Děkuji, Petr.
Odpověď: Petře, morušovníky, ať už moruše černá (Morus nigra) nebo moruše bílá (Morus alba) jsou ovocné stromy, které začínají plodit až ve stáří přibližně 6 - 8 let. Pokud jste tedy kupovali mladý stromek, budete muset ještě na plody tohoto ovoce nějaký čas vyčkat. Specializovaná zahradní centra nabízejí již starší stromky, u kterých se plodů dočkáte dříve. Zároveň se taková skutečnost většinou odráží v ceně a tak lidé "ušetří" peníze s tím, že si neuvědomí, že budou tak dlouho čekat na první plody.


Podobné příspěvky

 • Péče o převislý jahodník

  Nepřihlášený uživatel - Jana Splídková

  Otázka:

  Poprvé jsem si pořídila převislé jahody, ale nevím co se stále rostoucími šlahouny. Musím je během léta nějak zkracovat nebo redukovat?

  » zobrazit odpověď

 • Meruňky ve vyšších polohách?

  Nepřihlášený uživatel - Petr

  Otázka:

  Je možno pěstovat meruňky a broskve v předhůří Šumavy ve výšce 620 m n.m.? Ze severovýchodu je stanoviště chráněno vysokou skálou, z boku chalupami, na jihozápad otevřené. Nebo co dalšího tam lze pěstovat pod skálou?

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď