Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Podle čeho vybírat lekníny

Otázka: Poradíte nám, na co si máme dát pozor při nákupu leknínů? Děkujeme, Kratochvílovi.
Odpověď: Dobrý den. Pokud již máte jezírko, pak je vhodné se při výběru leknínů řídit jeho velikostí, respektive hloubkou, kterou pro zdárný růst vyžadují. Existují lekníny určené do malé hloubky (20-40 cm), střední (40-60 cm), velké (60-120 cm). Pokud vodní nádrž nemáte a přesto byste se chtěli potěšit květy leknínů, pak se poohlédněte po miniaturních kultivarech. Těm stačí naprosto minimální hloubky (5 – 20 cm).

Dále už záleží na vás, zda zvolíte květy v barvě bílé, žluté, oranžové, růžové nebo červené. Zvlášť bohatá je nabídka leknínů střední velikosti.


Podobné příspěvky

 • Likvidace řasy

  Tonda

  Otázka: Dobrý den, v rybníčku se nám objevila řasa, pevné dlouhé chuchvalce a dost rychle se rozrůstá, přestože voda je hodně studená. Můžete mi prosím poradit, jak se jí zbavit? Nechtěl bych použít chemii, spíš nějaký přirozený přírodní postup. Děkuji Tonda

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď

 • Hodí se liliovník tulipánokvětý do běžné zahrady?

  Otázka: V parku mne nedávno zaujal svými nádhernými květy liliovník tulipánokvětý. Květy mají podobu kalichu otočeného vzhůru a jsou vysoké několik centimetrů. Objevuje se na nich zelená, oranžová a žlutá barva. I listy toho stromu jsou takové zvláštní, jakoby useknuté. Strom byl však hodně vysoký a tak nevím, zda by bylo možné jej pěstovat v běžné zahradě. Díky, Petr. 

  » zobrazit odpověď