Diskuze - nejlépe hodnocená témata

 • Plevel v novém mladém trávníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 13.7. 2015 09:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, před měsícem jsme na zahradě vyseli nový trávník. Ovšem bohužel máme velký problém s plevelem, který se nám tam velmi rozmnožil a v podstatě již převažuje nad nově vzrostlou trávou na více než polovině poseté plochy. Plevel je velmi hustý, především tam převládá taková plazivá rostlina se silnými stonky takové červené barvy a tlustými zelenými zakulacenými lístky (bohužel nevím, jak se nazývá), je čím dál více rozlezlejší a máme obavu, aby nám plevel zcela neudusil novou trávu. Nevíme, co s tím, protože postřiky proti plevelům se prý mohou používat až tak po třetí seči (teprve proběhla první) a plevele je čím dál víc a nová tráva se v něm již zcela ztrácí. Možná jsme špatně upravili půdu před vysetím, ovšem snažili jsme se udělat všechno podle různých rad a návodů, které jsme si našli. Trávník denně zaléváme (pokud tedy samozřejmě neprší), takže plevelům se daří. Existuje nějaké řešení této situace? Děkuji mockrát za pomoc.
 • Maliny - odumírání

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luboš Bočák, Vloženo: 20.7. 2015 21:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  Mám vysázeno několik druhů malin, všechny krásně rodily. Loni a letos opět je cosi devastuje. Podobně napadené a často zcela zničené jsou i listnaté keře v blízkém lesoparku.
  Poradíte mi prosím, jak se bránit?
  Mohu někam poslat pár obrázků??
 • Choroba vinné révy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdenek , Vloženo: 21.7. 2015 20:14, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Rád bych se zeptal, jestli je toto nějaká choroba výsadby keře, pokud ano co s ní? U ostatních nic takového nevidím.

  Fotografie je prosím zde:
  http://1drv.ms/1KaTf4R

  Velice děkuji za informaci.
 • Co je to za stromek ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dana , Vloženo: 23.7. 2015 18:14, Počet komentářů: 5
  Příspěvek: Dobrý den ,
  prosím , nevíte co by to mohlo být za stromek ? Mám ho už několik let , nejdříve byl asi 3 roky v nádobě venku a nyní je 5 let v zahradě. Žila jsem v domnění, že je to Delonix , ale není. Tento můj stromek má trny stejné jako dřezovec , jen je malinký , cca 70cm.
 • Napadené listy bylinek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kamila , Vloženo: 29.7. 2015 09:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  na balkoně pěstuji v květináčích bylinky (hlavně bazalka, oregano) vyseté ze semínek. Konečně se mi začalo dařit a měla jsem ukázkové velké listy bazalky a nyní něco napadlo listy. Jsou v nich díry. Můžete mi poradit čím to je?
 • Jilm zlatolistý - napadený

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ella , Vloženo: 03.8. 2015 23:55, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, na horní straně listů jilmu zlatolistého se objevily takové "bílé kokony"- je jich poměrně dosti, které listům vysávají živiny až list docela uschne. Nahoře jsou již listy seschlé. Dole jsou ještě některé zelené- nicméně jsou napadené. Poradili byste mně prosím, co je to za škůdce a jak se proti němu ubránit a strom ještě zachránit.
  Děkuji za odpověď.
 • Rododendron žloutne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Betka , Vloženo: 05.8. 2015 12:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přeji pěkný den,
  na rododendronech mně začaly žloutnout listy. Shora jsou listy dožluta a zespodu listu jsou takové černé tečky.
  Můžete mně poradit, o jakého škůdce se jedná a jak se proti němu bránit.
  Děkuji.
 • Napadená líska

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Kuchyňková, Vloženo: 04.8. 2015 21:31, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Prosím prosím pomožte někdo...mám na zahradě zasazené dva lískové ořechy.Jeden je klasický náš keřový a druhý je kanadská stromková líska.V loni nám něco napadlo tu naší keřovou uplně jí zhnědly a seschly listy.Ořezala jsem jí až na kmen a doufala že bude vpořádku,nestalo se sice pustila větvičky ale ty za chvíly taky uschly tedy listy.V loni jsem také kvůli tomu jela na zahradu Čech do Litoměřic v naději že tam najdu někoho kdo by mi poradil co to je a jak s tím bojovat.Nestalo se slítala jsem celí areál a pomoc nikde,jen samé hlouposti.Nakonec se mi podařilo najít jednoho staršího pána a tak jsem si trpělivě vystála hodinovou frontu abych se pak od něj dověděla že s lískovýmí ořechy nemá zkušenosti.Nicméňě mi poradil nějaké hnojivo spojené s postřikem tak jsem ho aplikovala na podzim ke kořenům a na jaře jako postřik nepomohlo to.Keřová líska je seschlá a nové listy hnědé a mám pocit tedy né pocit ale jistotu ,že to napadlo i tu kanadskou.Nevím co mám dělat dala jsem za stromek 900 kč a nechce se mi o něj přijít,protože jsem už o jeden přišla protože se nechytil a jsem ráda že ta druhá jo.Má každý rok hromadu lískáčů.Nenapadených červíky,protože je máme zasazené u slepic a ty úspěšně likvidůjí tohoto škůdce.Prosím porate.
 • Výrůstky na švestce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla , Vloženo: 05.8. 2015 13:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  na listech švestky se udělaly tyto tyčovité výrůstky.
  Chtěla bych se zeptat, jaký škůdce švestku napadl. Zda se jedná o mšice, jak si myslím.
  Předeme děkuji za odpověď.
 • Jméno stromu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jitka Smolova, Vloženo: 10.8. 2015 07:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den.Koupila jsem si okrasny stromek,ale zapomnela jsem,jak se jmenuje.Vim jen,ze druhove jmeno je PLOCHY.Ma cervene plody,pry jedovate.Nevite cele jmeno?Dekuji.Smolova Jitka
 • Usychající vrba

  Počet hlasů: 0
  Autor: sona jandejskova, Vloženo: 12.8. 2015 17:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den, presadila jsem japonskou vrbu a ona zacala usychat az listy uschly tak jsem ji uplne ostrihala myslite ze se vzpamatuje.
 • Napadené listy šeříku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ilona Borusíková, Vloženo: 19.8. 2015 15:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: listy šeříku jsou děravé jako krajka.Mám něčím postříkat?
 • Choroba okurek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ing. Miroslav Kára, Vloženo: 19.8. 2015 17:13, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  byl bych velmi rád, kdyby mi někdo poradil, co napadlo mé okurky. Zpočátku si vedly velmi dobře - jsou vedeny vertikálně na síti. Jedná se o "Okurka setá nakládačka - hruboostná, CHANTAL F1, HYBRYD s vysokou odolností k plísni okurkové". Po letošních vedrech přestaly plody růst a objevily se jakési zcela zdegenerované plody - viz obrázek.
  Předem dík za odpověď
  M. Kára
 • Vistárie nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dagmar Sapoušková, Vloženo: 25.8. 2015 14:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vistárie mě nekvete a nyní jsem na ní našla lusky podobné fazoli.Mám jí nejméně 10roků a stále jenom vyhazuje dlouhé šlahouny a květy nikde.Šlahouny jsem v loňském roce ustřihla a chystám se uříznout i Vistárii,ale nevím,co znamenají ty lusky.Děkuji za radu
 • Vnitřní hniloba rynglí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Oldřich Novák, Vloženo: 27.8. 2015 06:58, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Letos se mi urodilo na asi desetiletém stromku poprvé hodně Althanových rynglí. Většina však při i podtržené (ještě neúplné zralosti) sklizni vykazuje vnitřní hnilobu. U pecky zčernalá dužina. Co je příčinou? Kam mohu poslat případně obrázek ?
 • Vypěstování nového ořechu z větve

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzana , Vloženo: 18.9. 2015 00:00, Počet komentářů: 6
  Příspěvek: Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat - je možné vypěstovat ořech znovu z živé větve? Děda nechal porazit asi 25 let starý (ale zdravý) ořech, ale seřízli jsme ho jen jak začínají větve, tzn. ze země trčí asi 160 cm pařez (doufala jsem, že ho využiju k okrasným účelům). Jenže strom se rozhodl, že neumře a bojuje dál. Neustále z něho raší nové výhonky - těsně u země a nebo z kmene (bohužel ne z úplně vrchní části). Chtěla bych se zeptat, zda by se některá z větví dala navést tak, aby rostla nahoru např. podél pařezu a časem vytvořila nové větve tak, aby koruna byla opět 2-3 metry nad zemí a rostla do výšky. Vím, že je můj popis velmi nepřesný, pokud by to bylo možné, poslala bych na mail fotografii. Chci ten strom zachránit. děkuji
 • Hmyzí škůdce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš , Vloženo: 20.10. 2015 10:12, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  na okrasných rostlinách, i mimo ně se začal objevovat nějaký druh hmyzu. Barva tmavě červená, velikost 2 mm, kapkovitý tvar, příčné rýhování přes schránku. Po rozmáčknutí vyteče trocha bezbarvé tekutiny. Bojím se, aby tento hmyz nenapadl uskladněné ovoce. Děkuji za radu.
 • Uskladnění pivoňky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jiří , Vloženo: 03.11. 2015 07:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Chtěl bych uskladnit pivoňku...Lze to ve sklepě a za jakých podmínek? Aby se dala vysadit příští rok.
 • JUKA ŽLOUTNE

  Počet hlasů: 0
  Autor: Renata , Vloženo: 15.11. 2015 18:27, Počet komentářů: 12
  Příspěvek: Dobrý den, odpadávání spodních listů bylo dříve pomalé, ale nyní spodní půlka (asi 6 řad listů) uvadla naráz. Přemokřená nebývá, vzduch moc suchý nemáme, má asi 140 cm, jeden kmen.
  Vídám někde i tyto květiny krásně husté, proč někde spodní listy odpadávají a někde ne?
  Co se mohlo mé přihodit?
  Chtěla jsem vložit i foto, ale tuto volbu zde nemám.
  Děkuji
 • Boule na větvích

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dana , Vloženo: 28.11. 2015 15:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den ,prosim o pomoc.Zrejme je to nejaka choroba nebo skudce .Boule na vetvich v mistech pupenu.Vetve sedive jakoby gumove. Poradte nejaky postrik nebo mam cely stromek zlikvidovat ?
  Dekuji
 • Skvrnité listy na růži

  Počet hlasů: 0
  Autor: vera kukenova, Vloženo: 09.2. 2016 18:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mohli byjste mi ještě poradit čím bych se mohla zbavit na růžích skvrnitých listů a hlavně co mám dělat když na poupatech se dělá šedý povlak a ty pak usychají a opadají dostala jsem radu že stačí mýdlová voda.Děkuji za odpověd.JAK SE K VÁM MOHU PŘIHLÁSIT
 • Borovice - bílé tečky - škůdce?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Nová, Vloženo: 13.3. 2016 08:12, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Prosím o radu, mám na zahrádce malou borovici a na jehličí má bílé fleky. Co s tím? Děkuji, Nová
 • Mechanické poškození stromů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vladimír , Vloženo: 20.3. 2016 21:24, Počet komentářů: 9
  Příspěvek: Dobrý den,
  potřeboval bych poradit ohledně (pravděpodobně) mechanického poškození stromů, ke kterému došlo na mém pozemku.
  Pozemek není oplocen a sousedí s lesem. Stromy jsou poškozeny hlavně ve výšce cca 1 - 2m. Stejné poškození, i když znatelně v menším rozsahu, lze ale pozorovat i ve větších výškách 4m a více.
  Budu rád, že každou radu.

  Děkuji,
  Vladimír

 • Roubovani levandule

  Počet hlasů: 0
  Autor: Klára Čermáková, Vloženo: 08.4. 2016 17:35, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobry den..chtela bych se zeptat jak se roubuje levandule? Predem dekuji za odpoved. Cermakova Klara :-)
 • Jak se zbavit pamelníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jindřich Ráček, Vloženo: 12.4. 2016 21:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám podél plotu pamelnik.Chtěl bych ho zlikvidovat a nasadit živý plot.Jak na to?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK