Zpracování a skladování plodin

Jak se správně starat o plodiny ze zahrádky sklizené tak, aby dlouho vydržely; postupy zpracování.

Záchrana jablek po krupobití

Nepřihlášený uživatel - josef Bařák

Otázka:

Jablka na stromě jsou hodně poničená po silném srpnovém krupobití. Lze je ještě nějak zachránit? Zatím je nelze konzumovat, jsou to totiž podzimní a zimní odrůdy.

Odpověď:

Záchrana nezralých jablek poškozených krupobitím je téměř nemožná. Sám píšete, že jablka jsou silně poničená. Každé poranění plodu je vstupní branou pro infekce. Ovoce poškozené kroupami bývá málo trvanlivé a na skládce se snadněji kazí.

Jedna z mála možností jak aspoň trochu kroupami poničená jablka využít, je moštování. Je však potřeba pamatovat na to, že nezralá a špatně vyvinutá jablka mají malou výtěžnost a že je i kvůli chuti důležité použít ještě i zralé odrůdy.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Hlíva ústřičná, trs s plodnicemi

    Jak vypěstovat hlívu ústřičnou

    , 0 komentářů

    Svým zařazením spadá mezi dřevokazné houby, přesto patří hlíva ústřičná mezi vyhledávané pochoutky a potravinové doplňky. Pro své dietetické vlastnosti, léčivé účinky i nezaměnitelné aroma. Koupit ji sice můžete prakticky v každém větším supermarketu, ale čerstvé, svěží klobouky vlastnoručně vypěstované hlívy vám budou chutnat určitě mnohem lépe.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK