Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Cukety neplodí

Otázka: Připadá mi, že letos cukety tvoří jen málo plodů. Přitom květů měly dost. Je možné, že jsem udělala nějakou pěstitelskou chybu? Děkuji, Vlaďka.
Odpověď:

Dobrý den, Vlaďko. Někdy se stává, že cukety hojně kvetou, ale plodů tvoří jen málo a nebo brzy opadávají. Problémy bývají s opylením. Na jedné rostlině vyrůstají květy samčí i samičí (samčí se objevují brzy po výsadbě, samičí až o něco později. Za vlhkého nebo studeného léta, kterého si právě vrchovatou měrou "užíváme", mohou nastat problémy se sprášením. V takovém případě je možné přírodě trochu pomoci: ulomte samčí květ a jeho tyčinky otřete o pestík květu samičího. Důležitá je také pravidelné zásobení rostlin vodou a živinami. Za nevyrovnaných podmínek dochází ke zvýšené tvorbě květů samčích na úkor samičích.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Tipy na podzimní posílení imunity

    Podzimní zahrada: Tipy, jak ji využít na posílení imunity

    , 0 komentářů

    Zahrada je plná pokladů, díky kterým můžete posílit svou imunitu. S příchodem podzimu nastává ten pravý čas, kdy byste svému imunitnímu systému měli věnovat největší péči. Díky několika bylinkám a potravinám ze zahrady zvládnete posílit organismus a odolat nachlazení a virózám typickým pro podzimní období.