Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Výsadba česneku - hloubka

Otázka: Jak hluboko sázet česnek?
Odpověď:

Záleží na době, kdy česnek vysazujete. Pro podzimní výsadbu ozimého česneku zvolte hloubku 6 - 8 cm (měřeno nad stroužkem). Při jarní výsadbě můžete vysazovat méně hluboko, stačí 5 cm.

Vzdálenost mezi řádky volte s ohledem na vzrůstnost odrůdy. Nejčastěji se pro česnek doporučuje šířka mezi řádky 25 – 30 cm a vzdálenost stroužků v řádku 8 cm.

Velmi důležité je při výsadbě správná orientace stroužku, tj. podpučím dolů a růstovým vrcholem opravdu vzhůru. Špatná orientace stroužku může být příčinou nižší sklizně.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Léčivé byliny můžeme sušit zavěšením

    Jak na léčivé byliny

    , 0 komentářů

    Léčivé rostliny neboli léčivky lidé hojně využívali od pradávna. Jejich blahodárné účinky dokázaly nejen zmírnit, ale často i odstranit četné neduhy a potíže. Není proto divu, že byliny jsou atraktivní i pro mnoho zahrádkářů. Péče o ně není náročná a vysadit se dají snadno i na malém prostoru nebo doma v truhlíku. Jaké druhy vybrat a na co bychom si měli při pěstování dát pozor?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK