Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Nejvhodnější sklizeň česneku medvědího

Otázka:

Je možné sklízet medvědí česnek i v době květu?

Odpověď:

Možné to je, ale není to ideální. V době květu již nemají listy česneku medvědího (Allium Ursinum) takovou sílu. Nejvhodnější je tedy sklízet listy dříve, než začne česnek kvést. Jako zajímavé zpestření je však možné v kuchyni využít i květ či cibulku tohoto zajímavého druhu česneku.

Při sběru česneku medvědího je důležité, aby nedošlo k záměně za listy konvalinky vonné (Convallaria majalis), která je jedovatá. Pokud si není sběrač úplně jistý, česneková "vůně" lehce promnutých listů pomůže při určení velmi snadno. Též je důležité vybrat vhodné místo pro sběr. Pokud si nepěstujete vlastní medvědí česnek v zahradě, měli byste si při jeho sběru ve volné přírodě počínat ohleduplně a sbírat jej pouze tam, kde neroste v chráněných lokalitách.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Léčivé byliny můžeme sušit zavěšením

    Jak na léčivé byliny

    , 0 komentářů

    Léčivé rostliny neboli léčivky lidé hojně využívali od pradávna. Jejich blahodárné účinky dokázaly nejen zmírnit, ale často i odstranit četné neduhy a potíže. Není proto divu, že byliny jsou atraktivní i pro mnoho zahrádkářů. Péče o ně není náročná a vysadit se dají snadno i na malém prostoru nebo doma v truhlíku. Jaké druhy vybrat a na co bychom si měli při pěstování dát pozor?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK