Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Nejvhodnější sklizeň česneku medvědího

Otázka:

Je možné sklízet medvědí česnek i v době květu?

Odpověď:

Možné to je, ale není to ideální. V době květu již nemají listy česneku medvědího (Allium Ursinum) takovou sílu. Nejvhodnější je tedy sklízet listy dříve, než začne česnek kvést. Jako zajímavé zpestření je však možné v kuchyni využít i květ či cibulku tohoto zajímavého druhu česneku.

Při sběru česneku medvědího je důležité, aby nedošlo k záměně za listy konvalinky vonné (Convallaria majalis), která je jedovatá. Pokud si není sběrač úplně jistý, česneková "vůně" lehce promnutých listů pomůže při určení velmi snadno. Též je důležité vybrat vhodné místo pro sběr. Pokud si nepěstujete vlastní medvědí česnek v zahradě, měli byste si při jeho sběru ve volné přírodě počínat ohleduplně a sbírat jej pouze tam, kde neroste v chráněných lokalitách.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Pěstování dýní

    Kde a jak pěstovat dýni

    , 0 komentářů

    Důvodů k pěstování dýní najdeme opravdu hodně. V první řadě jsou dýně nenáročné rostliny, které vyrostou i při minimálním úsilí téměř kdekoliv. Oblíbenost dýní stoupá také díky zdravotním přínosům pro lidské tělo, díky snadné kuchyňské úpravě a v neposlední řadě ji umocňují i rozmanité možnosti dekorativního využití. V následujícím článku najdete informace, jak postupovat při pěstování dýní, aby úroda co nejlépe odpovídala Vašim přáním a představám.