Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Nejvhodnější sklizeň česneku medvědího

Otázka:

Je možné sklízet medvědí česnek i v době květu?

Odpověď:

Možné to je, ale není to ideální. V době květu již nemají listy česneku medvědího (Allium Ursinum) takovou sílu. Nejvhodnější je tedy sklízet listy dříve, než začne česnek kvést. Jako zajímavé zpestření je však možné v kuchyni využít i květ či cibulku tohoto zajímavého druhu česneku.

Při sběru česneku medvědího je důležité, aby nedošlo k záměně za listy konvalinky vonné (Convallaria majalis), která je jedovatá. Pokud si není sběrač úplně jistý, česneková "vůně" lehce promnutých listů pomůže při určení velmi snadno. Též je důležité vybrat vhodné místo pro sběr. Pokud si nepěstujete vlastní medvědí česnek v zahradě, měli byste si při jeho sběru ve volné přírodě počínat ohleduplně a sbírat jej pouze tam, kde neroste v chráněných lokalitách.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Pěstování rajčat ve skleníku

    Jak na bohatou úrodu rajčat

    , 0 komentářů

    Rajčata patří k nejoblíbenějším druhům zeleniny u nás i po celé Evropě. K pěstování rajčat lze využít mnoho možností: vysadit je v zahradách do volného prostoru, do skleníků či fóliovníků, ale také třeba do pytlů na balkonech a lodžiích. Bohatost úrody však souvisí nejen s vynaloženou péčí, ovlivnit ji mohou i některé další faktory, které popíšeme dále.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK