Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Sklizeň maliníku

Otázka:

Je možné udělat něco, aby sklizené maliny pár dní vydržely? Strašně rychle se kazí. Děkujeme, Jiráskovi.

Odpověď: Bohužel, právě maliny se kazí ze všech druhů ovoce nejrychleji. Proto je ideální, když je konzumujeme v rozmezí několika hodin od sběru, případně je co nejdříve zpracujeme. Pomůže také, když je skledujeme v chladu a rozložíme je, pokud je to aspoň trochu možné, do jedné vrstvy.


Podobné příspěvky

 • Maliník nekvete

  Nepřihlášený uživatel - Růžena

  Otázka: V roce 2012 jsem si koupila prostokořenné sazenice maliníku Heritage. V roce 2013 vyhnaly dlouhé pruty, ale vůbec nekvetly a tedy ani neplodily. Na podzim jsem pruty ostříhala. Domnívala jsem se, že nové sazenice mají čas. Letos opět vyhnaly dlouhé pruty, ale opět nekvetou. V čem je vada?

  » zobrazit odpověď

 • Maliník na jednom místě

  Otázka: Jak dlouho může být maliník na jednom místě?

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď