Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Péče o převislý jahodník

Nepřihlášený uživatel - Jana Splídková

Otázka:

Poprvé jsem si pořídila převislé jahody, ale nevím co se stále rostoucími šlahouny. Musím je během léta nějak zkracovat nebo redukovat?

Odpověď:

Na jedné rostlině převislých jahodníků by měly zůstat maximálně 3 – 4 šlahouny. Při dobré péči mohou mít šlahouny až 5 odnoží a dosahovat délky přes 150 cm. Jako optimální pro kvalitní dozrávání se doporučuje na každém šlahounu ponechat pouze tři odnože.

Informaci o péči se snažte získat už při nákupu rostlin. Tam, kde vám ji nedovedou poskytnout je skoro lépe nenakupovat. Vyhnete se tak zbytečnému zklamání. Dobrým vodítkem pro hledání způsobu vhodné péčei bývá i název odrůdy.Podobné příspěvky

 • Proč jahodník neroste?

  Nepřihlášený uživatel - Veronika

  Otázka:

  Přes internet jsem si objednala jahodník. Přišlo mi 16 jahodníků, které jsem zasadila podle instrukcí pěstitele. Bohužel se mi "chytlo" jen 6 rostlin. Zbytek jahodníků vypadá pořád stejně, jako když mi přišly. Co s tím mám dělat? Mám je vytrhat? Nebo se dají ještě nějak zachránit?

  » zobrazit odpověď

 • Meruňky ve vyšších polohách?

  Nepřihlášený uživatel - Petr

  Otázka:

  Je možno pěstovat meruňky a broskve v předhůří Šumavy ve výšce 620 m n.m.? Ze severovýchodu je stanoviště chráněno vysokou skálou, z boku chalupami, na jihozápad otevřené. Nebo co dalšího tam lze pěstovat pod skálou?

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď