Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Jahody – výsadba do fólie

Nepřihlášený uživatel - miluše dercova

Otázka: Zakládám si novou zahradu a prosím o radu, kdy vysazovat jahodníky do záhonu s černou fólií - na jaře, v létě nebo na podzim?
Odpověď:

Nejvhodnějším obdobím pro výsadbu jahodníku je srpen. Sazenice ještě před zimou velmi dobře zakoření a vy tak získáte šanci na bohatou úrodu v dalším roce. Ale možná je výsadba v září nebo v jarních měsících (duben, květen).

Svou roli hraje také podoba sazenic. Nejlevněji a nejčastěji se prodávají prostokořenné sazenice. O něco dražší jsou sazenice zakořeněné v sadbovačích nebo květináčích. Možné je použití i chlazené sadby, tzv. frigo. Frigosadba se vysazuje od počátku dubna do konce června.

Ve svém dotazu zmiňujete, že chcete jahodník vysazovat na černou fólii. V současné době se doporučuje spíše než nepropustnou fólii pro tento účel použít netkanou (mulčovací) černou textilii. Prodává se v různých rozměrech a někteří výrobci nabízejí i variantu s předem připravenými otvory pro jahodník.Podobné příspěvky

 • Výsadba kanadských borůvek

  Nepřihlášený uživatel - Mirek

  Otázka:

  Dočetl jsem se, že kanadské borůvky se vysazují do rašeliny. Dávají se tam s pomalu rozpustnými hnojivy nastříkanými na jemně mletou rohovinu (paznehty). Jelikož mám neomezený přístup k rohovině, tak by mě zajímalo kolik by se ideálně mělo dát do rašeliny rohoviny a hnojiva a nějaké značky hnojiva, které by pro výsadbu byly vhodné. Děkuji za odpověď, Mirek Caha

  » zobrazit odpověď

 • Péče o převislý jahodník

  Nepřihlášený uživatel - Jana Splídková

  Otázka:

  Poprvé jsem si pořídila převislé jahody, ale nevím co se stále rostoucími šlahouny. Musím je během léta nějak zkracovat nebo redukovat?

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď