Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Kdy sklízet vlašské ořechy?

Otázka: Podle čeho poznám, že je nejvhodnější čas na sklizeň vlaškých ořechů?
Odpověď: Vlašské ořechy (Juglans regia) se sklízejí, když zelené oplodí (rubina) začne pukat. V té době ořechy samy začnou padat. Není tedy zapotřebí je ze stromu klátit.


Podobné příspěvky

 • Odstranění slupky z vlašských ořechů

  Nepřihlášený uživatel - Antonín Jurákov

  Otázka:

  Někdy vítr shodí i ořechy, kterým ještě nepuká slupka. Potřeboval bych poradit, jak nejlépe postupovat s jejím odstraněním z vlašských ořechů. Okrajování nožem je pracné, nedokonalé a navíc značně barví ruce.

  » zobrazit odpověď

 • Ošetření starého ořešáku

  Otázka: Na zahradě máme starý ořešák a byli bychom rádi, kdyby nám vydržel co nejdéle. Nevíme však, zda není nějak poškozen, případně zda by nebylo vhodné jej nějak ošetřit řezem. Poradíte nám jak nejlépe postupovat?

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď