Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Aby zahrada kvetla co nejdéle

Otázka: Ráda bych si do zahrádky před domem, kam dlouho do večera svítí slunce, vysadila nějaké rostliny nebo keře, které pokvetou co nejdéle. Nejlépe, aby kvetly na přelomu léta a začátkem podzimu. Děkuji, Klára.
Odpověď: Kláro, zkuste se poohlédnout po některém z venkovních ibišků. Kultivary ibišku syrského (Hibiscus syriacus) nabízejí zajímavé barvy květů - od bílé po fialovou, případně různé kombinace barev. Kvete velmi dlouho - od července až do října.

Podobně dlouho vám bude v zahrádce kvést také tzv. motýlí keř - komule Davidova (Buddleja davidii). Ta navíc na vaši zahrádku přiláká množství motýlů.  Jen počítejte s tím, že dorůstá výšky 2 - 3 metry.

Pokud byste ráda raději něco nižšího, zkuste méně známý polokeř - ořechoplodec klandonský, někdy též zvaný ořechokřídlec, (Caryopteris clandonensis). Dorůstá výšky kolem jednoho metru, a svými fialově modrými květy vám bude zpestřovat zahradu od srpna do října.

Podobné příspěvky

 • Nežádoucí výhonky u trubače

  Nepřihlášený uživatel - Jarka

  Otázka: Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.

  » zobrazit odpověď

 • Okrasná mini mandarinka

  Nepřihlášený uživatel - Kristyna

  Otázka: Dobrý den, prosím, jak zachránit mini okrasnou mandarinku? Nejdříve jí spadlo pár lístků, tak jsem ji zalila a dala na parapet k oknu, ale ani předtim neměla málo světla a také jsem ji nepřelívala. Na parapetu během 2 nocí opadala úplně. Prosím poraďte, nevím co potřebuje...

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď