Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Výsev afrikánů

Otázka: Kdy je nejvhodnější čas pro výsev afrikánů?
Odpověď:

Záleží na tom, jaké máte k jejich pěstování podmínky. Pokud si chcete předpěstovat vlastní sadbu afrikánů (Tagetes), pak začněte s jejich výsevem v průběhu března a dubna. Ideálním prostorem pro jejich předpěstování je skleník nebo pařeniště, kde se teploty pohybují v rozmezí 12 - 16 °C. Menší množství rostlin můžete předpěstovat i v domácích podmínkách.

Na záhony afrikány vysazujte až v polovině května s ohledem na aktuální průběh počasí. Tedy po tzv. zmrzlých. Pokud nemáte dostatečný prostor pro předpěstování sadby, můžete si sazenice koupit v zahradnictví či na tržišti, případně můžete vysít afrikány koncem dubna přímo na záhony. V tomto případě počítejte s pozdějším začátkem kvetení.Podobné příspěvky

 • Přesazená slunečnice chřadne

  Nepřihlášený uživatel - Monika

  Otázka: Koupila jsem si předpěstovanou slunečnici v květináči a zasadila ji do záhonu. Nějak se jí tam asi nelíbí: vůbec neroste a květy, které měla, se zavřely :-( Nevíte čím to je?

  » zobrazit odpověď

 • Konzumace fazolu šarlatového

  Otázka: Vysela jsem semena fazolu šarlatového. Prodávali je jako letničku. Teď si nejsem jistá, jestli je možné plody jíst a zda se u tohoto druhu konzumují zelené lusky nebo spíše zdralá semena. Děkuji, Karolína.

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď