Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Pěstování eukalyptů

Otázka: Je u nás možné pěstovat eukalyptus?
Odpověď: Možné to je, ale nejlépe, když jej budete pěstovat jako přenosnou rostlinu v květináči, tedy některý z nižších druhů. Nejčastěji se u nás pěstuje blahovičník Gunnův (Eukalyptus gunii) a blahovičník citronový (Eukalyptus citriodora). Tyto rostliny můžete od jara do podzimu umístit na balkoně či terase. Na zimu je vhodné eukalypty přenést do bezmrazého prostoru, kde se teplota pohybuje v rozmezí 8 - 12 °C. Důležité je, aby i v zimním období měly rostliny dostatek rozptýleného světla. Jinak dochází k růstu dlouhých, málo olistěných výhonků. V zimním období snižte zálivku na minimum. Ale nemělo by docházet k přeschnutí.
Související odkazy:
Tajemství autralských eukalyptů


Podobné příspěvky

 • Nežádoucí výhonky u trubače

  Nepřihlášený uživatel - Jarka

  Otázka: Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.

  » zobrazit odpověď

 • Rhododendron - zkroucené listy

  Nepřihlášený uživatel - Milan Chvojka

  Otázka: Dobrý den. Je začátek března. Na zahradě mám několik rhododendronů, ale u dvou z nich zůstaly listy zkroucené a nenarovnaly se, jako u ostatních. Může tato rostlina po lednových silných mrazech zahynout? Děkuji.

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď