Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Množení koniklece

Otázka: Ráda bych si do skalky vysadila koniklec. Jen nevím, kdy a jak se nejlépe množí.
Odpověď: Pokud si chcete vysadit koniklec (Pulsatilla), nejlépe, když se po něm poohlédnete v dobrém zahradnictví, případně využijete doprovodného prodeje na některé z jarních výstav skalniček. Tak získáte dobře předpěstovanou rostlinu, u které budete mít jistotu jaký je to druh a jakou bude mít barvu. Určitě nezkoušejte získat rostlinu dělením staršího trsu. Koniklece mají dlouhé kořeny, jejichž poškození velmi špatně snášejí. V žádném případě nezkoušejte "stěhovat" koniklec z přírody. Koniklece jsou u nás i v řadě dalších zemí chráněné zákonem. Pokud se konikleci začne dařit, dokáže se velmi dobře množit semeny. 


Podobné příspěvky

 • Okrasná mini mandarinka

  Nepřihlášený uživatel - Kristyna

  Otázka: Dobrý den, prosím, jak zachránit mini okrasnou mandarinku? Nejdříve jí spadlo pár lístků, tak jsem ji zalila a dala na parapet k oknu, ale ani předtim neměla málo světla a také jsem ji nepřelívala. Na parapetu během 2 nocí opadala úplně. Prosím poraďte, nevím co potřebuje...

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana oleandru a řez

  Nepřihlášený uživatel - Jitka Smejkalová

  Otázka: Dobrý den, moc děkuji za předchozí odpověď. Pokusím se s oleandrem udělat maximum. Jen jsem se chtěla zeptat, jak ho mám seříznout. Uschlé jsou skoro všechny listy. Kde mám řezat. Obrazí i holé kmínky? Moc děkuji Jitka Smejkalová

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď