Diskuze na téma: Moli, co se berou odnikud

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - David , Vloženo: 19.8. 2016 09:31
Dobrý večer,
s manželkou jsme pár týdnů zpět objevili doma v potravinách moly. Všechny potraviny jsme kompletně prošli, 70% vyhodili a zbytek hermeticky uzavřeli ve skleněných nádobách; červy postupně pozabíjeli a u potravin nainstalovali ty molovraždící pásky.
Jenže moli se ti pořád objevují; každý den chytíme minimálně jednoho a postupně přibývají i na pastech. Ale červi nikde, a to jsme se dívali snad všude. Potraviny komplet v pořádku. Kde se jich tolik může brát? To se množí pod podlahou? Každý den vyletí do podkrovního bytu v pátém patře uprostřed Prahy? Od sousedů přes tři místnosti? Nedává nám to smysl... Děkuji za tipy.

Autor: Lenka , Vloženo: 19.8. 2016 14:55
Držím palce, ať se vám podaří nad moly zvítězit. Jednou mne také dost potrápilo hledání zdroje nákazy. Nakonec se ukázalo, že se jim zalíbila hromádka nevyloupaných vlašských ořechů.

Napadnout mohou třeba také tvrdé pečivo, které je připraveno na strouhanku.

Jednou jsem je objevila i mezi vánočními ozdobami z vizovického těsta a také se docela úspěšně pustili do ozdob ze sušených plátků pomerančů.
Autor: Klára , Vloženo: 10.9. 2018 11:43
Ahoj, taky už skoro nevím kde hledat. Všechno jsme vyhodili, co bylo jen trochu podezřelé. Stejně se nám chytí cca 2-3 moly za týden. Opravdu jsme nechali jen potraviny, které byly podle nás v pořádku. Teď mi kamarádka doporučila vyzkoušet levandulový olej, stačí prý nakapat pár kapek do difuzéru.
Autor: franttišek Charvát, Vloženo: 17.5. 2019 00:30
potravinové moly si můžete přinést v dokonale zabalené potravině z obchodu, kam se dostanou ještě před balením. nebo vám přiletí zvenku od sousedů.