Diskuze na téma: hryzci v bramborách

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - zdena sedinu , Vloženo: 25.7. 2016 15:38
dobrý den co je na hryzce nabo vodní myši,dělají nory a sežerou snad celou úrodu brambor.

Autor: Redakce , Vloženo: 30.7. 2016 18:42
Existují rostliny, které údajně řádění hryzců v zahradách omezují. Například řebčík (Fritillaria), pryšec skočcový (Euphorbia lathyris) nebo česnek.

Hryzec vodní (Arvicola terrestris) dokáže na zahrádce způsobit opravdu velké škody. Zatímco okrasné cibuloviny můžeme před jeho řáděním ochránit výsadbou do ochranných (výsadbových) košíků z plastu, u brambor se něco podobného použít nedá. Jedině snad pěstovat je v nádobách, ale to při větší ploše není technicky možné.

K plašení hryzců můžete použít větrník z plastových lahví a umístěný přibližně metr nad zemí. Ideální je, pokud se nevítané hosty postará kočka. Pokud však brambory pěstujete na pozemku mimo místo trvalého bydliště, můžete připravit prostor pro jejich přirozené nepřátele – ještěrky a užovky. Jak postupovat najdete na internetu, když si zadáte do vyhledávače slovo hadník.
Autor: Klára , Vloženo: 09.9. 2016 10:18
Dobrý den, já jsem se dočetla, že výsadbou česneku či afrikánů lze hryzce vyhnat. Pokud tedy nechcete použít agresivní metody, tak zkuste tohle. No jinak mě ještě napadá pořídit si pejska, ten funguje spolehlivě :)
Autor: Miloslav Krajíček, Vloženo: 11.11. 2016 16:21
Mě hryzec vesele ryje v česneku a nijak mu viditelně nevadí. Alespoň si na něm nepochutnává!