Diskuze na téma: Fiskars nebo obyčejné nářadí?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - karel , Vloženo: 07.10. 2014 23:42
Začínám postupně obměňovat své zastaralé zahradní náčiní a sousedka mi radí si připlatit a koupit Fiskars. Myslíte, že v tom je opravdu tak velký rozdíl? Vyplatí se cena vzhledem ke kvalitě?

Autor: Jenda , Vloženo: 11.10. 2014 19:12
Dobrý den.
Myslím že se vyplatí si připlatit za kvalitnější nářadí. Pokud nakoupíte levnější nebude mít dlouhou životnost a ve výsledku vás to vyjde o dost dráž. Navíc se i míň nadřete
Autor: K. , Vloženo: 02.11. 2014 20:26
Osobně od nich doporučuji pilu na přořezávání stromů a rýč. Ostatní (například sekeru, která mi dlouho nevydržela) se vyplatí koupit spíše od jiného výrobce.
Autor: Lucie Dvořáková, Vloženo: 21.1. 2015 16:28
Já od Fiskars doporučuji pořídit i to nejzákladnější zahradní náčiní jakou motyčka, rýč, hrábě. Také jsem se roky mořila se starým nářadím - upadávající násady, otlačené ruce a bolavá záda. Pak jsem to začala postupně obměňovat za zahradní nářadí od Fiskars a nemůžu si vynachválit.
S ergonomickým nářadím se míň nadřete ;-)
Autor: Jirkaa Balaš, Vloženo: 16.2. 2015 16:27
Taky bych doporučil připlatit si na kvalitní nářadí.
Autor: emaš , Vloženo: 21.5. 2015 10:29
Přimlouvám se za kvalitní nářadí, určitě se to vyplatí. Fiskars máme doma už několik let, a pořád je funkční. Využíváme ho neustále, takže sem tam je potřeba vyměnit nějakou tu součástku, ale to jsou jen drobnosti.
Autor: Veronika , Vloženo: 21.5. 2015 16:37
Při výběru nářadí se snažím vybírat opravdu poctivě v nabídce různých firem. Jsem přesvědčená, že podobně jako v jiných oblastech, ani ve výrobě nářadí neexistuje "jeden dokonalý výrobce" (každý nechť si dosadí svého oblíbence), ale různým firmám se daří v tom či onom. A na co si dávám bedlivý pozor, tak jestli celou "slávu" firmy nenafukuje jedna velká reklama.
Autor: Květa , Vloženo: 26.5. 2015 11:15
Ahoj, já si myslím, že se vyplatí investovat, přece jenom to máte na delší dobu. Já jsem si objednala minulé léto fiskars naradi a jsem spokojená. Mám dvě násady a můžu si to pohodlně přehazovat :) Takže já můžu jen doporučit, pokud nemáte moc místa na uskladnění :)
Autor: Nicllaus , Vloženo: 19.6. 2015 13:59
Ahoj, taky jsem pro kvalitní nářadí, přeci jenom když si připlatíte tak vám vydrží na celý život. Vybírám vždy z kvalitních značek jako Narex, Makita, Stanley a Metabo. Dražší značky nářadí s vámi budou stárnout. Jako poslední jsem rozšířil svojí výbavu o brusku (nářadí Veselý). Uvedeného prodejce doporučuji, vždy solidní jednání přímo v kamenném obchodě, servis v pohodě.
Autor: Dominik , Vloženo: 18.1. 2016 01:22
Souhlasím s tím, že narex je opravdu kvalitní. U značky Metabo si tím ale nejsem tak jist, měli jsme cca 2 roky stolní vrtačku a pak šla z baráku, pořád poruchy. A od ostatních známých jsem slyšel podobné věci, dle mého názoru u značky Metabo člověk platí hlavně za značku než za kvalitu. Stanley je za mě dobrá značka, Makita rovněž, ale jen ve vyšší cenové kategorii, levné makity jsou docela děs. Já osobně preferuji narex, oproti ostatním značkám se mnohem více zaměřuje na robustnost a jednoduchost. Je to holt držák, navíc jakýkoliv servis je bez problému díky dostupnosti dílů i na velice staré kusy. Doma mám už asi dvacet let jednu vrtačku, u které jsem měnil akorát uhlíky.
Autor: Michalisko , Vloženo: 05.4. 2016 22:29
Musím uznat, že značka Fiskars je opravdu skvělá . Osobně mám několik druhů nářadí od této značky (sekyrky, nůžky aj.) a zatím jsou ve skvělém a funkčním stavu, a to s nimi občas dělám divy :)
Autor: Karlos , Vloženo: 27.5. 2016 14:04
Dobrý den, chtěl bych říct, že s ručním nářadím pracuji každý den a poznám kvalitu. Proto mohu jednoznačně říci, že připlatit se vyplatí. Firma fiskars na trhu nemá moc velkou konkurenci, její nářadí je opravdu kvalitní a vydrží, ceny jsou sice vyšší, ale opravdu to oceníte. Já mám téměř vše od této značky, táta má vlastní zahradnictví a oba na tuto značku nedáme dopustit.
Autor: Luboš , Vloženo: 29.10. 2016 18:41
Dobrý den, Fiskars je moje nejoblíbenější značka, takže za mě mohu určitě doporučit, nůžky vydrží ostré po hodně dlouhou dobu, nikdy jsem se nesetkal s kvalitnějším produktem.
Autor: Ivo , Vloženo: 19.3. 2017 09:05
Ahoj, souhlasím s ostatními. Fiskars je určitě krok správným směrem.
Autor: Květka , Vloženo: 20.4. 2017 14:21
Já měla už snad všechny typy nářadí, drahé, levné a po čase jsem zjistila, že stačí průměr. Max. možná i český výrobce.
Autor: Jaromír , Vloženo: 31.3. 2018 18:24
Fiskars je kvalita a rád s ním dělám. Je pravda, že jsem rýč a lopatu odrovnal, ale nebylo problém s reklamací. Lopata úplně nová, rýč výměna násady.
U těchto typů mají 25 let záruku, tak mohu chodit na výměnu docela často. :-)
Jinak umělá násada je připevněna jedním malým šroubkem. Řekl bych, že tady konstruktéři udělali někde chybu... po čase se násada hýbe a šroubek sám povoluje. Časté utahování, ani zalepení šroubu nepomáhá. Když mi měnili lopatu, dostal jsem lopatu, která se mírně hýbala... tak jsem šel na prodejnu a mrknul na vystavené zboží a 2 nářadí ze čtyř se také hýbala, a to je nové na prodejně... zřejmě to nikomu nevadí.... ptal jsem se, zda mají na tuto závadu reklamace i od jiných zákazníků a tvrdili, že sem tam občas se někdo najde. :D Jinak tuto značku doporučuji, rád s ní pracuji.
Autor: Jan Cibulka, Vloženo: 10.5. 2018 23:26
Fiskars, nejlépe ve slevě. Skvělé prořezávací pilky, i na čundr.
Autor: Pavel O., Vloženo: 08.6. 2018 08:30
Je velký rozdíl mezi gardenou a fiskars nářadím?
Zpracováním to vypadá kvalitně.
Autor: Martin , Vloženo: 23.3. 2020 17:21
Pořídil jsem si sekeru delinger, která je ukovaná z damascénské oceli. Je ostrá a díky velké tvrdosti vydrží.
Autor: Krista , Vloženo: 13.7. 2021 16:09
Upřímně...Fiskars vydrží prostě nejvíc a když se o to člověk stará, tak i docela dlouho.