Diskuze na téma: Cukety neplodily

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Markéta , Vloženo: 11.12. 2020 16:38
V létě jsem se starala o 4 rostliny cukety a urodila se jen jedna jediná. Zajímalo by mě jaká je šance že se opylení povede.... Protože u těchto našich to asi bylo jen 1% ????

Autor: Irena , Vloženo: 14.12. 2020 13:40
Dobrý den,
cukety, stejně jako další rostliny, opylují hlavně včely a čmeláci, tak záleží kolik včelařů a tedy i užitečného hmyzu v okolí máte. Pokud u vás hmyzu moc není, šance na opylení bude malá. Dala by se zřejmě zvýšit ručním opylováním, ale zkušenost s tím nemám.
Autor: Markéta , Vloženo: 14.12. 2020 15:23
Děkuji za odpověď, v tom je právě to. Včel sice bylo málo, ale opylovala jsem ručně, vždy jsem přenesla pyl z několika samčích květů na samičí bliznu a vždy tam byl jen uhnil. Když jsem jednou opylovala pylem z tykve muškátové tak se uchytil. Sledovala jsem různé návody a zahradníky a díky ručnímu opylování měli ohromné množství cuket a u nás se jim vůbec nechtělo.
Autor: Markéta , Vloženo: 14.12. 2020 15:27
Takto stejně jsme to měli i s melouny a dýněmi špagetovými (obojí po dvou plodech) a to již v jejich době kvetení bylo opylovačů ve skleníku dost, jelikož jsme ho nechali otevřený. Opylovala opravdu spoustu květů a nic z toho, kompatibilita nám asi letos nevyšla.