Diskuze na téma: Dřišťál

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana Lazárková , Vloženo: 13.9. 2020 00:00
Dobrý den, ráda bych skryla různé a nevzhledné ploty čtyř sousedních okálů. Vzhledem k tomu, že místy je vedle těchto plotů prostor pouze několik desítek centimetrů a pokračuje pak kamennou zídkou směrem dolů, napadla mne varianta dřišťálů , které se označují Rocket (Red rocket, orange rocket, golden rocket atd.) a které vyrůstají rovně vzhůru a nejsou příliš široké. Prosím o radu zda je tato volba dobrá (stanoviště je slunné) a pokud ano, je zde v ČR nějaký prodejce specializující se na tyto druhy dřišťálů - tedy, zda je možné je ve větším množství sehnat na jednom místě??? Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Autor: Redakce , Vloženo: 16.9. 2020 16:15
Dobrý den,
dřišťál je v podstatě nenáročný okrasný keř, vhodný pro vysazování živých plotů. Je hustě větvený, dobře snáší řez a tvarování, většinou je plně mrazuvzdorný a působí i proti hluku. Slunečné stanoviště je určitě vhodné, snese i polostín. Půda by však měla být humózní a dostatečně propustná, aby nedocházelo k jeho přemokření. Výhodou u těchto keřů je poměrně snadné rozmnožování formou řízků (vegetativně), nevýhodou jejich trnitost.
S nákupem většího množství keřů dřišťálu by neměl být problém, doporučujeme Vám obrátit se na specializované zahradnické prodejce dle vaší lokality, kde by vám měli pomoci vybrat i nejvhodnější druh(y) dle vašich konkrétních podmínek a požadavků.