Diskuze na téma: Skleník - jaký vybrat

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Martina Táborská , Vloženo: 18.2. 2018 13:26
Ahoj, plánujeme si pořídit skleník, pravděpodpbně na rajčata atp., jaké máte zkušenosti se skleníky vy, jsou nějaké výrazné rozdíly v tom, kde je koupím, nebo je to tak nějak jedno, odkud jste kupovali vy a jste spokojení? Děkuji.

Autor: Redakce , Vloženo: 20.2. 2018 22:26
Dobrý den Martino,
rozhodnutí pořídit si skleník nebývá tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Před jeho pořízením byste měla zvážit, co všechno a v jakém pořadí plánujete ve skleníku pěstovat. Od toho se bude odvíjet jeho podoba a velikost, umístění skleníku (slunečné místo, dodržení minimální vzdálenosti skleníku od hranice se sousedním pozemkem, systém větrání a zavlažování, stínění apod.). Dalším kritériem je volba kvality materiálu, zda preferujete vytápění či nikoliv a v neposlední řadě, jakou částku jste ochotná do pořízení investovat. Nabídka trhu je poměrně bohatá i v rámci různých cenových kategorií, ale záleží na konkrétních podmínkách i finančních možnostech.
Autor: Dominka Kepková, Vloženo: 23.2. 2018 22:12
Zdravím, přesně tak, jak už je psáno v komentáři přede mnou, určitě není tak jednoduché vybrat a je zde spousta kritérií, která budete muset promyslet především vy :-) Určitě bych ale neřekla, že je jedno, odkud skleník koupíte, jakože by byly všechny stejné, to určitě ne... abych se tedy dostala k otázce, konkrétně my jsme kupovali skleník přes internetový obchod a zkušenost máme dobrou... tak tedy držím moc palce s výběrem, Dominika K.
Autor: Martina Táborská, Vloženo: 24.2. 2018 20:14
Děkuji moc za rady, podívám se :-)
Autor: Dominika Kepková, Vloženo: 25.2. 2018 20:33
Nemáte vůbec zač.
Autor: Michael Harvat, Vloženo: 30.9. 2020 15:23
Dobrý den. Přemýšlím o skleníku a chtěl bych se Vás zeptat na radu. Můj sen je hodně pěstovat a chtěl bych mít v budoucnu obrovský skleník. Podle čeho bych měl vybírat? Budu rád za veškeré rady.
Autor: Roman , Vloženo: 05.10. 2020 10:06
Dávám přednost klasickému skleníku s kovovou konstrukcí a skleněnou výplní, ale každý má jiné možnosti i požadavky..
Autor: Ivulínek Bubínek, Vloženo: 19.12. 2020 22:57
No, tak nás téma skleníku zajímalo také, ale to jsme se rozhodli, že trochu odsuneme, že je pro nás teď důležitější udělat rekonstrukci našeho domu zevnitř. Takže až uděláme interiér, tak se budeme moci vrhnout na zahrádku :-)