Diskuze na téma: Ošetření starého ořešáku

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 23.1. 2015 18:49
Na zahradě máme starý ořešák a byli bychom rádi, kdyby nám vydržel co nejdéle. Nevíme však, zda není nějak poškozen, případně zda by nebylo vhodné jej nějak ošetřit řezem. Poradíte nám jak nejlépe postupovat?

Autor: Josef , Vloženo: 23.1. 2015 18:49
Ořešáky patří mezi dlouhověké dřeviny. Plodit mohou i 45 let. Pro ořešáky se jako nejvhodnější jeví jarní řez. Jako přesný termín záleží na nadmořské výšce a poloze pozemku. Jako nejlepší období pro řez ořešáků je čas, kdy se začne strom zelenat novými přírůstky o délce 10 – 15 cm, obvykle duben - květen. Jedině při provedení řezu v období růstové aktivity a následném pečlivém ošetření řezných ran je možné předejít vzniku špatně se hojících ran. 
V případě letitých stromů jejich stav posoudí nejlépe specialista. Jedině on dokáže doporučit a realizovat vhodné ošetření. Touto činností se zabývají arboristé, tedy odborníci v péči o dřeviny rostoucí mimo les. Ideální je, pokud mají zkušenosti i s péčí o ovocné stromy, neboť ořešák řadíme mezi skořápkoviny. Při výběru specialisty se informujte o tom, zda má pro danou práci příslušný certifikát. Nevhodný zásah do letitého stromu by mohl znamenat jeho definitivní konec.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK