Diskuze na téma: Perovskia neroste

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka M , Vloženo: 20.2. 2021 21:02
Dobrý den, koupila jsem si cca před 5 lety Perovskii(30 cm velkou-3 výhonky). Všude o této rostlině píší, že má velké přírusty, hodí se i na jižní stranu, mně však od doby, co jsem jí koupila, téměř vůbec nepřirůstá, přestože kvete... Teď má cca 6 výhonků a je max 60 cm vysoká. Vůbec se nerozvětvuje. Neroste. Zkoušela jsem i jarní řez, ale žádný efekt. Je zasazena u domu přímo na jih na plném slunci. Přes léto jí ale každý den zaleji... Zhruba 2 m od ní mám bylinkového šneka s levandulí, tymiánem-těm se daří dobře... Můžete mi poradit, čím by to mohlo být? Vedle perovskie je zlatobýl a vinná réva plazící se po domě, nemůžou tyto rostliny nějak,, škodit "? Myslela jsem, že tato rostlina trochu zlatobýl vytlačí a že žlutě kvetoucí zlatobýl bude v pěkném kontrastu s perovskií, ale zatím se mi nedaří. Moc děkuji za odpověď. Hezký večer.

Autor: Jana , Vloženo: 22.2. 2021 21:36
Dobrý den, jestli to nefunguje právě naopak - že zlatobýl omezuje růst perovskie. Té prospěje spíš trochu víc prostoru kolem sebe a pravidelný každoroční jarní sestřih, bez něho keříky řídnou a méně kvetou. Důležitá je také sušší, propustná půda a zalévat opravdu jen minimálně. Perovskia snese klidně i suché období.
Autor: Lenka M, Vloženo: 11.3. 2021 22:34
Dobrý den, moc děkuji za příspěvek, zlatobýl je pouze z jedné strany, počítala bych, že by se mohla alespoň na druhou stranu větvit, ale opravdu je mizerná... Z jedné strany má právě zlatobýl, zepředu už je trávník, zezadu(cca 40 cm rozestup je zeď domu) a poslední strana není nic... Trávník je zepředu, tudíž jí nic nestíní..