Diskuze na téma: Javor dlanitolistý

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Kamil Douša , Vloženo: 30.8. 2020 11:36
Zdravím Vás ????. Letos v létě jsem dostal javor dlanitolistý. Bohužel, si nepamatuji, co přesně je to za kultivar. Tchýně ho měla na zahradě v květináči ve stínu a přinesla ho krásně světle zelený. Sama ho má také na zahradě na místě, kde na něj svítí celodenní slunce a listy jsou krásně červené. Přesadil jsem ho do většího květináče zasypal obyčejnou hlínou (hnědozem) a uložil do záhonu na místo, kam také celý den šajní. Dost na něj také fouká. Po pár měsících vrchní listy ztratili barvu a vypadá to, jako by je něco napadlo. Můžete mi prosím poradit? Přikládám fota. Děkuji s pozdravem Kamil.

Autor: Honza M. , Vloženo: 31.8. 2020 18:21
Dobrý den,
myslím, že problém může být ve změně stanoviště, javor dlanitolistý potřebuje chráněné místo, průvan nebo větrné prostředí mu moc nesvědčí. Hnědavé skvrny na listech by mohly také signalizovat škůdce, např. háďátka, miniaturní parazity, kteří narušují tkáně.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK