Diskuze na téma: Okrasná zahrada na terase

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Nikola , Vloženo: 27.8. 2020 11:53
Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit k okrasnými květinami na terase? V zaměstnání máme několik květin v samozavlažovacích truhlících. Každý, kdo jde s kávou si odpočinout na terasu, vezme hadici a ihned květiny zalije. Jsou celkem zežloutlé a nekvetou tak, jako loňský rok. Poradíte mi co s nimi a jak je dát do původní podoby, čím je případně přihnojit, aby se jim na terase dařilo? Kromě růžiček a levandule dál nevím, co je to za květiny a tak přikládám pár fotek pro ukázku, abychom se vynasnažili je zachránit.

Předem děkuji za radu ????

Autor: Jindra , Vloženo: 27.8. 2020 15:06
Dobrý den,

zaujala mě Vaše věta, že každý (možná hodně lidí?), kdo přijde na terasu, květiny zalije. Vzhledem k tomu, že jsou v samozavlažovacích truhlících, terasa zřejmě není krytá a rostliny jsou tedy vystaveny i dešti, mohou mít přebytek vláhy a následkem toho možná některé z nich trpí rzí nebo jinou houbovou chorobou. První, co mě napadlo při čtení Vašeho dotazu bylo, že by pro rostliny bylo lepší, pokud by se o ně staral jen určitý člověk nebo několik málo lidí, kteří by měli přehled o množství zálivky i další péči.
Ani odpověď ohledně hnojiva není jednoduchá, neuvádíte (a pravděpodobně ani sami nevíte) nic o druhu a kvalitě půdy, jaké je její pH atd. Obecně se dá předpokládat, že rostlinám, které ztrácejí barvu nebo žloutnou, může chybět dusík či fosfor, mohlo by tedy pomoct např. dusíkaté hnojivo. Bez dalších podrobnějších informací se však dá těžko doporučit konkrétní druh hnojiva. Zdá se, že rostlin máte na terase poměrně hodně, možná by se tedy vyplatilo pozvat zahradníka, který by vám pomohl rostliny průběžně udržovat v dobré kondici.
Autor: Nikola , Vloženo: 27.8. 2020 16:32
Dobrý den, mockrát děkuji za rychlou odpověď. Ještě do nedávna jsme měli firemní zahranice, ale s covidovou situací přestali docházet. Tak vznikla situace, kdy jsme si rozdělili "rajóny" a minulý týden jsme zahlédli další kolegy, kteří přiložili ruku k dílu. Nicméně už mají informaci s prosbou "nezalívat" :) Uvidíme, zda to aspoň trochu pomůže.