Diskuze na téma: Ořechoplodec

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Dagmar , Vloženo: 21.5. 2018 18:15
Dobrý den,
v předzahrádce orientované na jih mám 3 roky starý ořechoplodec. Po zimě jsem ho ostříhala, obrazil, ale teď v květnu mu jakoby uvadají listy, jsou svěšené a ani po zalití se keř nespravil. Nikdy předtím takto nevypadal, ani ve vedrech v roce 2015. Poraďte prosím co s tím. Vedle něj je vysazena zakrslá stříbrná jedle a kousek před ním záhon levandulí.
Děkuji za radu

Autor: Zdeněk , Vloženo: 23.5. 2018 10:19
Dobrý den, ořechoplodec by měl celkem dobře snášet i sucho, tak nedostatkem vody trpět asi nebude. Chtělo by to vidět, ale podle vašich informací by mohlo jít o nějakého škůdce nebo chorobu. Zkuste vadnoucí listy detailně prozkoumat a zjistit, zda nevykazují známky poškození (skvrny, dírky, výrůstky, změna barvy apod.).
Autor: Dagmar , Vloženo: 27.5. 2018 15:41
Děkuji za příspěvek, prohlédla jsem uvadající listy, žádné dírky, žádné odchylky.
Zkusila jsem keř jakoby vytáhnout, drží v zemi, odhrnula jsem mulčovací kůru a těsně u krčku jsem našla díru po nějakém hlodavci. Takže asi ožral nějaké kořeny, některé větve jsou už uschlé, jiné skomírají. Tak nevím, vykopat nebo počkat?
Autor: Zdeněk , Vloženo: 28.5. 2018 21:50
Těžko říct, zda se vzpamatuje, asi bych mu dal ještě nějakou dobu šanci, vykopat ho můžete vždycky..