Diskuze na téma: Dipladenie nekvete

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Viera Zimová , Vloženo: 28.4. 2018 13:28
Dobry den, mam nekolik let bilou mensi dipladenii v byte, kvetla pouze prvni dva roky, pak uz ne. Loni jsem koupila velkou cervenou dipladenii na balkon, bohate kvetla, letos ale take nema zadne pupeny, nekvete. Obe prezimovaly v loznici, kde se netopi ( teplota 13-17 stupňů) u okna na vychod ( pred oknem lodzie, takze trochu min svetla), obe v samozavlazovacich nadobach, od jara do podzimu hnojene. Bilou jsem loni na jare i presadila a stejne nic. Jak opet dosahnout kvetu? Dekuji

Autor: Marika , Vloženo: 28.4. 2018 14:14
Dobrý den, zkuste rostlinu opět přesadit do větší nádoby - dipladenie vytváří silný kořenový bal, který potřebuje dostatek místa. Na dno nádoby umístěte kvalitní drenáž a zvolte dobrou zeminu, obohacenou o dostatek rašeliny a přihnojte fosforečným hnojivem. Pravidelné přesazování a přihnojování je spolu s dostatkem zálivky u této rostliny nutností.
Autor: Viera Zimova, Vloženo: 30.4. 2018 00:43
Dekuji za odpoved. Lze ji tedy take nejak redukovat koreny aniz by ji to poskodilo? Ta vetsi cervena na balkone je uz nyni v kvetinaci 30x30 cm, ta mensi bila na okne ho ma taky dost velky.Obe se presazovaly loni do vetsiho - i bila, kterou mam dlouho, i cervena na balkone hned jak jsem ji loni koupila. Z prostorových duvodu jim nemuzu kazdy rok zvětšovat kvetinac...Dekuji.
Autor: Honza , Vloženo: 02.5. 2018 10:57
To je jasný, já bych kořeny zkrátil.