Diskuze na téma: Plevele v trávníku

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Ondřej , Vloženo: 04.9. 2017 00:00
Dobrý den,
V našem trávníku nám vyrostlo spoustu nevzhledných trsů trávy, viz foto.
O jakou trávu, plevel se jedná a jak se ji nejlépe zbavit?
Předem děkuji za radu.

Autor: Aleš , Vloženo: 06.9. 2017 18:08
Dobrý den, foto jsem nenašel, ale častým plevelem v trávníku je bodlák, pampeliška, svlačec nebo jitrocel. Plevel roste více v půdě chudé na živiny. Nám se osvědčilo pravidelné přihnojování a časté sečení. Pokud byste chtěli zkusit chemické prostředky, je jich celá řada (Travin, Bofix, Banvel..), záleží na velikosti travnaté plochy, jestli máte zvířata, které by prostředky mohly ohrožovat apod.
Autor: Marta , Vloženo: 16.9. 2017 13:53
Dobrý den,
v travniku se mi namnozil plevel (foto), který mi zabíjí trávník. Jsou tam plochy, kde už neroste nic jiního len ten plevel. NEvíte co je to a jak se toho zbavit?
Dekuji za kazdou radu...
Autor: Marta , Vloženo: 16.9. 2017 13:55
nedá se mi pripojit foto, je to na

https://www.zahradkari.cz/odborne/index.php?str=65&display=prispevky&id_tema=2234&kat=7%
Autor: Jakub , Vloženo: 16.9. 2017 19:06
Dobrý den, jestli je to popenec, tak to je dost úporný plevel, který často vzdoruje i chemii. Můžete zkusit herbicid Banvel nebo Garlon, případně také Borax (přípravky s borem), s tím ale raději opatrně - ve vyšších dávkách je jedovatý a taky by Vám na "ošetřené" ploše nemuselo pak růst pár let nic. Pomoct by mohlo i časté provzdušňování trávníku (vertikutace) a zamezit jeho zastínění (popenec roste víc ve vlhkých a jílovitých půdách).

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK