Diskuze na téma: Pustoryl nekvete

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 18.5. 2016 00:00
Před 5 lety jsem vysadila na slunné stanoviště pustoryl a dosud nekvetl. Je už vysoký 2 metry a hustý, ale ani jeden květ. Nové výhonky jsou napadány mšicemi, ale daří se je odstranit. Každým rokem přibývá velké množství nových výhonů. Předem děkuji za radu, jak pěstovat pustoryl, aby kvetl.

Autor: Elena , Vloženo: 18.5. 2016 16:28
Ve svém dotazu neuvádíte, který pustoryl jste vysadila. K nejčastěji pěstovaným u nás patří pustoryl obecný známý též jako věncový či nepravý jasmín (Philadelphus coronarius). Ten patří ke keřům, které kvetou na starém dřevě počátkem léta (obvykle v červnu – červenci). Existuje však jedna nekvetoucí výjimka, kterou je kultivar Cochleatus.
Pustoryl dobře snáší i městské prostředí či znečištěné ovzduší, ale nemá rád přílišné hnojení. Šlechtěné druhy nejlépe prospívají v propustné zahradní půdě bohaté na živiny a s obsahem vápníku.
Zmiňovaný škůdce bude nejspíše mšice maková (Aphis fabae). Pustoryl bývá jedním z jejich hostitelů. Pokud mšice odstraňujete odstřižením výhonů, dochází k dalšímu větvení a zahušťování keře, a zároveň likvidujete výhony, na kterých by mohl kvést.
Doporučení pro řez pustorylu najdete v našem článku Zimní řez v okrasné zahradě. Zkuste tedy v uvedeném období částečně keř prosvětlit odstraněním nejstarších výhonů a pokud nemáte nekvetoucí kultivar, měla byste se květů dočkat.