Diskuze na téma: Břečťan u betonové zdi?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 31.3. 2016 00:00
Na severní straně sousedé místo plotu vybudovali betonovou zeď. Rádi bychom ji něčím zamaskovali. Bude se po ní pnout břečťan?

Autor: Miloslav , Vloženo: 03.4. 2016 21:04
Sám od sebe se po hladké zdi břečťan (Hedera) pnout nebude. Pro růst vzhůru potřebuje spíše hrubší povrch. Navíc při nedostatečném přichycení k podkladu hrozí za větrného počasí nebezpečí utržení větších celků porostu.
Důležitý je také správný výběr druhu respektive kultivaru (existují nejen pnoucí, ale i keřové formy břečťanů). K betonové zdi zkuste břečťan nějakým vhodným způsobem přichytit. Někdo situaci řeší tak, že po celé délce natáhne vodorovně vázací drát v rozestupech 30 cm, ke kterému šlahouny zpočátku přichytává. Jinde se osvědčilo použití kari sítě.
Na polostinné stanoviště můžete vysadit také popínavou hortenzii, konkrétně druh hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris). Ta je však – na rozdíl od břečťanu – opadavá.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK