Diskuze na téma: Vistárie na balkoně chřadne

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 18.8. 2015 00:00
Přivezla jsem si vistárii z Polska. Byla opravdu moc krásná a zdravá. Dala jsem si ji na východní stranu na balkon a byla už opřená o tyčku. Několik týdnů krásně rostla. Pak mě z ničeho nic začala opadávat a zastavila růst. Zalévala jsem ji pravidelně, podle sucha asi tak 1x denně. Moc mě to trápí.Co dělám špatně?

Autor: Jana Grundová , Vloženo: 18.8. 2015 22:11
Pro letošní léto jsou charakteristické extrémně vysoké teploty. Je tedy možné, že na stavu vistárie se mohly výrazně podepsat právě ty. Příčin, které vámi popisovaný stav způsobily, mohlo být více. Extrémní vedra pominula, je možné, že se rostlina opět vzpamatuje. Příčin chřadnutí mohla být celá řada. Zkusili jsme najít ty nejzávažnější – velikost nádoby, dostatečná drenáž, optimální zálivka.
Vistárie (Wisteria, česky také wistérie, wistárie, wistarie, modrý déšť) není typickou rostlinou určenou pro pěstování v nádobách. Pokud ji chcete v nádobě dlouhodobě pěstovat, měla by to být opravdu dostatečně velká nádoba, která pojme minimálně 50 l substrátu.
Pro přezimování takovýchto rostlin musíte zvolit mrazuprosté místo. Dno nádoby by mělo mít dostatečné otvory pro odtok přebytečné vody. Důležitá je i dostatečně vysoká drenážní vrstva ze štěrku nebo drobných kamínků (nejméně 5 cm). Rostliny v nádobách potřebují dostatek vody. Problém však může způsobit i přemokření.