Diskuze na téma: Co je to za stromek ?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Dana , Vloženo: 23.7. 2015 18:14
Dobrý den ,
prosím , nevíte co by to mohlo být za stromek ? Mám ho už několik let , nejdříve byl asi 3 roky v nádobě venku a nyní je 5 let v zahradě. Žila jsem v domnění, že je to Delonix , ale není. Tento můj stromek má trny stejné jako dřezovec , jen je malinký , cca 70cm.

Autor: Redakce , Vloženo: 23.7. 2015 18:16
Váš dotaz jsme přesunuli do diskuse. Z popisu je opravdu velmi obtížné odhadnout, co pěstujete. Do diskuse je možné vložit i fotografie a tak bude zjišťování snadnější.
Autor: Dana , Vloženo: 26.7. 2015 20:40
Dobry den,omylem jsem odeslala nedokoceny dotaz:-) Stromek má dvakrát zperene listy,za nimi dlouhé trny.Kura je sedava.Letos na jare se pupeny jakoby nechtěly rozpuknout.Větvičky vypadají jakoby se chtely ovijet.To jiné roky nebylo.Také vůbec nemá zadne přírůstky.Nevím jestli to neni nějaká porucha nebo choroba
Autor: Dana , Vloženo: 26.7. 2015 21:05
Foto
Autor: Irena , Vloženo: 30.7. 2015 18:26
Vypadá to na dřezovec, ale u těch se uvádí, že chorobami u nás netrpí. Letošní rok je mimořádně suchý, tak mohlo dojít i k nějakému poškození z důvodu nepravidelného přísunu vláhy. Jinak to taky připomíná napadení kadeřavkou. Dřezovce bývají napadány invazní bejlomorkou dřezovcovou, ale ta vytváří charakteristické hálky (asi 5 mm velké, špičaté, zelené, postupně červenající).
Autor: Dana , Vloženo: 06.8. 2015 18:06
vypada,ale je dost maly.Na to ,ze je mu cca 8 let ;-) mozna je to nejaky jiny druh.Ale co to poskozeni? Na bejlomorku to nevidim a sucho?..tezko rict,mame ale zavlahu aje zavlazovan pravidelne.Nelibi se mi ty boule v miste vyrustani listu...Koruna mu neroste a ted mu zacaly vyrustat vetve z kmene ...Nemohla jsem mu ublizit tim,ze jsem ho na zimu zabalila ? Bala jsem se velkych mrazu a ty neprisly a stromek byl zabalen az do brzkeho jara...Vloni byl totiz krasny, skoda ze nemam foto,ten rozdil je totiz velky.Nevim co s nim,jestli ho mam ostrihat...nerada bych o nej prisla...