Diskuze na téma: přesazení bobkovišně

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Viera , Vloženo: 14.8. 2017 12:04
Dobrý den, prosím o radu, kdy a jak přesadit bobkovišeň, která vyrostla na nevhodném místě zřejmě z exkrementů náletu ptáků (na zahradě máme vzrostlý živý plot bobkovišní) a máme zájem ji využít na jiném místě. Velmi rychle vyrostla do výše cca 70 cm v rohu u zdi a větší kořenový bal by byl těžko přístupný, aniž by se poničil. V její bezprostřední blízkosti vyrůstají ještě dvě malé. Děkuji za odpověď.

Autor: František , Vloženo: 21.8. 2017 17:18
Dobrý den, bobkovišeň se vysazuje na jaře, ale v tomto případě bych zvážil přesazení co nejdříve. Mladé keře se přesazují lépe. Půda by měla být trochu vlhká, výhodou je propustná, humózní zemina. Keř je nejlepší umístit na chráněné a polostinné stanoviště. Přes zimu bude potřeba bobkovišeň ochránit proti mrazům (netkaná textilie, vysoký mulč), i mladé rostliny mívají už bohatý kořenový systém a snadno vymrzají.
Autor: Anna Rollová, Vloženo: 28.3. 2022 00:07
Dobrý večer, mám dotaz. Máme již dost vzrostlou bobkovišeň a chtěli bychom ji přesadit. Ve kterém období by to bylo nejlepší a do jaké půdy.

Děkuji A. Rollová
Autor: Marika , Vloženo: 03.4. 2022 15:32
Dobrý den, přesazení bobkovišně je nejlépe provést na jaře do dobře vyhnojené, propustné půdy (viz také odpověď Františka na velmi podobný předchozí dotaz v diskuzi).
Autor: Roman , Vloženo: 13.10. 2022 18:20
Dobrý den.Prosím o radu.Před rokem jsem vsadil cca 32 bobkovišní jako budoucí živ.plot.Bohužel postupně,jedna po druhé žloutne list,opadávají až na holé" klacky". Nemohl by jste někdo poradit jak to zachránit???????? Děkuji