Diskuze na téma: Katalpa nana - přezimování

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Ilona Vychytilova , Vloženo: 14.3. 2017 12:53
Dobrý den, na podzim jsme koupili a nasadili Katalpu nanu, velikost cca 2 metry. Kmen jsme obalili, i kořeny řádně zahrabali a nyní po zimě se nám zdá, že nepřežila. Nejsou na ní žádné pupeny a některé větvičky mají černé konce. Nevíme, kdy tento strom začíná pučet a máme obavu, že nám odešel. Děkuji za radu, kdy se tento strom probouzí, popř. jak poznáme, že odešel.

Autor: Veronika , Vloženo: 14.3. 2017 17:52
Dobrý den, katalpa je sice plně mrazuvzdorná, ale mladé stromky mohou být náchylnější k namrzání, většinou se proto doporučuje spíš časná jarní výsadba. Důležité je také výběr vhodného místa, měla by mít odvodněnou a hlubší zem, aby mohla dobře zakořenit. Jinak katalpa kvete většinou až po několika letech, některé typy nekvetou vůbec.Řez katalpy je možný, odstraňují se suché a poškozené větve, ne však více než třetinu koruny. Asi by bylo vhodné se také ujistit, zda kořeny nebyly poškozeny hlodavci.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK