Diskuze na téma: Pěstování orchidejí

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Rut , Vloženo: 01.3. 2017 17:03
Nemohli byste mi poradit, jak správně pěstovat orchideje? Jestli odkvetlé větvičky odstříhávat, jak často zalévat? Děkuji.

Autor: Vanda , Vloženo: 01.3. 2017 23:45
Je potřeba zvolit vhodné umístění - teplomilné pokojové orchideje prospívají dobře při teplotě kolem 20°C, mají rády dostatek světla, ale ne příliš slunce (výheň se nedoporučuje). Pokud je pěstujeme na okenním parapetu, neměly by mít průvan (pozor na netěsnící okna), vhodné je také zajistit vyšší vlhkost vzduchu. Dále potřebují vzdušný a propustný substrát a opatrně dávkovat zálivku (nepřelévat, nesnášejí trvale vlhkou zeminu). Voda na zalévání má být měkká, odstátá, ideálně dešťová. Opatrně doplňujeme živiny, orchideje nejsou náročné a spokojí se jen s mírným přihnojováním speciálním hnojivem pro pokojové rostliny. Hnojivo nesmí obsahovat vápník a aplikujeme ho mimo vegetační období (od jara do podzimu).
Autor: Hedvika , Vloženo: 02.3. 2017 09:19
Odkvetlý stonek orchideje nechám uschnout a pak ustřihnu. Většinou vyroste brzy nový šlahoun a vykvete. Někdy si však orchidej potřebuje chvíli odpočinout a vyrazí až po delší době.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK