Diskuze na téma: Buksus

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Pavel Pavel , Vloženo: 22.5. 2022 22:06
Dobrý den,
již od brzkého jara si všímám, že keře nejsou v dobré kondici a také nevidím jindy hojně rašící nové- mladé výrůstky.
Nemyslím si, že bych je je “přeléval”, mám je venku před vjezdem a mimo závlahový systém.
Také jsem dnes “prohrábnul” zeminu pod jedním z keřů a půda vypadá normálně- ani suchá ani mokrá.

Autor: Marie N. , Vloženo: 24.5. 2022 19:44
Dobrý den, se zaléváním to souviset nebude, podle fotek to vypadá na napadení houbovým patogenem. Infekce vznikají snadno, z důvodu - byť i malého - poškození dřeviny (např. prasklinky během zimy) nebo kvůli aktuální relativně vyšší vzdušné vlhkosti v dané oblasti. Houbové výtrusy se mohou přenášet také větrem nebo hmyzem.
Autor: Pavel Pavel, Vloženo: 24.5. 2022 21:08
…jaký postříkali bych měl použít?
Dobrý den a děkuji za reakci.
Autor: Pavel Pavel, Vloženo: 24.5. 2022 21:09
…postřik…
Autor: Dušan , Vloženo: 25.5. 2022 13:44
Dobrý den, konkrétní postřik na houbové patogeny je těžké doporučit, podle mých zkušeností totiž skoro nic nezabírá. Houba se prakticky nedá úplně zlikvidovat, skoro vždy zůstanou někde na listech nebo v půdě zbytky houbových mycelií a po čase, třeba zase při větší vlhkosti a teplotě, se začne znovu šířit. Můžete se zkusit poptat v nějakém dobrém zahradnickém centru, ale za mě to jsou vyhozené peníze.