Diskuze - nová témata

 • Vadí olivovníkům průvan nebo otřesy?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina , Vloženo: 26.6. 2017 11:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den, koupila jsem vzrostlý stromek olivovníku a dala ho na bar na severní straně. Bar je lehce vratký a při krájení se třese. Je možné, že to bude stromku vadit? A ještě mě zajímá, zda rostlině vadí průvan při větrání. Děkuji za rady a informace. Chci, aby měl stromek co nejlepší podmínky. Martina
 • Sklovité brambory

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Mahdal, Vloženo: 26.6. 2017 11:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám dotaz - co ovlivní kvalitu uskladněných brambor? U odrůdy Adéla se letos objevilo větší množství hlíz, které byly tvrdé, málo klíčily oproti jiným odrůdám, které byly skladovány za stejných podmínek, a po uvaření neměly dobrou chuť a brzy černaly. Mohlo být příčinou i pokosení nati a předčasná sklizeň. Děkuji.
 • Proč jabloň nerodí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzana Mazáčová, Vloženo: 26.6. 2017 11:45, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu. Dostali jsme jako svatební dar asi 80cm vysokou jabloň malus croquella. Je zasazená v půdě už necelé dva roky, minulý rok kvetla a letos něco málo také, ale jablíčka nemá. Našla jsem si, že by měla být samosprašná, takže problém snad není v tom, že by neměla opylovače, ale ráda bych věděla, kde by mohla být chyba. Popřípadě jestli na ni příliš nespěchám, že má na rození ještě čas. Mockrát děkuji za radu :)
 • Kvetení mrkve

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vladimír Mandlík, Vloženo: 22.6. 2017 17:37, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Letos poprvé jsem se setkal s podivností u mrkve. Je normální, že na záhonu mrkve se objeví jedna až dvě rostliny, které místo do kořenů jdou do květu. Letos jsem koupil nové semeno a 90% rostlin mrkve nenasazuje kořen, ale jde do květu, což nechápu, protože mrkev by správně měla nasadit květ až druhým rokem. Za 50 let pěstování zeleniny se mi to stalo poprvé a netuším proč.
 • Proč nekvete česnek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Pluháčková, Vloženo: 19.6. 2017 22:12, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Česnek jsem zasadila na podzim, krásně narostl, už jsem zkoušela jeden vytrhnout, bulva pěkná, ale všimla jsem si, že pořád nemá květy, které se odstraňují, vadí to, že nekvete?
 • Broskev neplodí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 14.6. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Mám 4letou broskev Harbrite a ještě neplodila. Mám zahradu ve výšce 600m. Děkuji za odpověď. Jarda.
 • Okurky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Helena Malá, Vloženo: 13.6. 2017 18:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám okurky s dvoubarevnými listy, takové jako panašované. Co jim chybí? Jsou zelené a v tom světle zelené skvrny.
 • Škumpa ocetná

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivana Mrkvičková, Vloženo: 12.6. 2017 16:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím, poraďte mi, jak se zbavit škumpy a jejích výmladků. Původní škumpu jsem vyrvala ze země, na tom místě jsem založila oheň a přesto mám zahradu plnou odnožiček. Trhám je, sekám a pořád lezou nové a nové, dokonce prorazily podlahu ve stodole a rostou i tam. Co mám dělat? Děkuji za pomoc. Ivana Mrkvičková
 • Jedle plstnatoplodá-compacta

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vláďa , Vloženo: 07.6. 2017 14:06, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, letos u této jedle asi zmrzl terminál. Chci se zeptat, zda v příštím roce vyrazí? Když ne, nechá se nějak zachránit? Je stará 4 roky a vysoká 60cm. Děkuji.
 • Ztráta barvy šeříku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva V. , Vloženo: 04.6. 2017 12:45, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Starý šeřík, roubovaný strom, věk asi 50 let, tmavě vínové květy, letos vykvetl světlý růžovofialový. Jak zasáhnout k návratu původní barvy?
 • Bluma - napadené plody

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ladislava Špačková, Vloženo: 04.6. 2017 12:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, v naší zahradě i v celém okolí se na stromech místo krásných vzhledných plodů tvoří podivně tvarované protáhlé útvary (jako lusky), které jsou ploché a duté. Nikdy jsme se s něčím takovým nesetkali - co to může být za vadu? (Barva plodů je žlutozelená, s hnědými skvrnami.)
  Děkuji za odpověď! L.Špačková
 • Plíseň hladkolisté petržele

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarmila Herdová, Vloženo: 04.6. 2017 12:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hladkolistou petržel již dlouhá léta bez jakéhokoliv problému pěstuji v truhlíku na balkóně. Druhým rokem se ale na listech začaly objevovat nepravidelné světlé skvrny, jakoby vybledlá místa, struktura povrchu listu je nezměněná. V minulém roce jsem se ptala pěstitele zeleniny, zda neví, o co se jedná. Řekl mi, že to je plíseň, bojím se proto nať v kuchyni používat. Vzhledem k tomu, že byl konec sezóny, vyřešila jsem to vyhozením rostliny a v letošním roce jsem zasela novou. A je to tu zase. Byliny pěstuji ve speciálním substrátu určeném na pěstování bylin, nevím tedy, v čem je problém. Dá se skvrnitosti něčím předejít nebo zabránit?
 • Jabloň nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena Bernatíková, Vloženo: 04.6. 2017 11:59, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: V r.2011 jsme zasadili sloupc.jabloň. V r.2014 měla 5 jablíček a od té doby ani nekvete.
 • Rajčata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Štěpánková, Vloženo: 01.6. 2017 22:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím, mají se odstraňovat spodní listy u rajčat, které máme na záhonu? Radí nám to někteří zahrádkáři-mazáci..
 • Pivoňky bez květů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Gabriela Benešov , Vloženo: 31.5. 2017 00:21, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, máme na zahradě dlouholeté pivoňky na dvou různých místech. Mnoho let kvetly, ale poslední tři roky vyrazí listy a pupeny hned v zárodku uschnou. Stanoviště mají stále stejné. Můžete nám poradit? Děkuji.
 • Buxusy-zavíječ

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka Vorlíčková, Vloženo: 29.5. 2017 11:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, živý plot z buxusu mi zcela zlikvidoval zavíječ zimostrázový. Chtěla bych se zeptat, jestli můžeme hned po odstranění napadených keřů buxusu do půdy zasadit nové keře jiného druhu, např. brslen nebo musíme půdu předtím nějak ošetřit? Děkuji.
 • Malé zelené housenky na maliníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga , Vloženo: 26.5. 2017 20:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den. Dneska jsem si všimla, že listy maliníku mají dírky. Když jsem je prohlédla, našla jsem malinkaté zelené housenky (cca 8x1 mm). Hledám na netu a nemůžu nic najít. Co s tím? Děkuji za radu.S pozdravem, Olina
 • Ztráta barvy květů Celosie (Nevadlec)

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivana Kubrová, Vloženo: 26.5. 2017 20:23, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, již u třetí květiny Celosie, purpuroveho odstinu se barva květů mění na světlou. Neporadí mi prosím někdo z jakého důvodu? Děkuji Kubrová
 • Usychání vrchní část papriky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marketa , Vloženo: 24.5. 2017 20:01, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Prosím o pomoc po čtrnácti dnech co jsem papriky vysadila do skleníku mi jedna po druhé odcházejí. Najednou mi začali vrcholky usychat a takhle nyní vypadají. Bojím se zasadit nové sazenice, aby neskončili stejně. Nevíte někdo co by to mohlo být. Děkuji všem za pomoc Markéta
 • Buxus - likvidace housenek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jaroslava Hořejšová, Vloženo: 22.5. 2017 12:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak zlikvidovat housenky na buxusech???
 • Nežádoucí podrůstání trubače

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarka , Vloženo: 19.5. 2017 10:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Děkuji za odpověď ohledně trubače a nežádoucích výhonků. Ale jak zabránit a omezit podrůstání trubače téměř všude? Mezi dlažbou, kterou jeho kořeny nadzvedávají, v trávníku,.. prostě všude tam, kde jej nechceme? Děkuji za odpověď.
 • Zaštipování melounu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 18.5. 2017 15:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  letos poprvé pěstuji cukrové melouny, jedna z rostlin je už poměrně velká cca 65cm. Bohužel jsem si o pěstování nic moc nezjišťovala, ale když se mi začaly dělat první květy, tak jsem začala hledat a nevím kde přesně mám meloun zaštipovat. A jestli vůbec, když už je takhle velký a má květy. Bylo by možné prosím přiložit obrázek s vyznačením kde přesně? Děkuji.
 • Nežádoucí výhonky u trubače

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.5. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
 • Míza ořešáku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Honza , Vloženo: 14.5. 2017 20:11, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den, zajímala by mě jedna věc, jestli tedy sem tento dotaz patří....
  Syn nasbíral do skleničky mízu z ořešáku (vlašský ořech) a mě zajímá, zda je možné použít ji třeba do sirupu, jestli není nějak závadná, případně pro lidský organismus jedovatá? Nebo zda není dokonce něčím zdravá?
  Děkuji Honza
 • Moniliová spála meruněk.

  Počet hlasů: 0
  Autor: marek jasinski, Vloženo: 14.5. 2017 18:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na meruňce moniliovou spálu. Napadlo to 2 ze 4 kosterních větví. Strom je starý cca 3-4 roky. Když je odstraním, tak jde půl stromu do háje. Stříkám každý rok, i letos. Dotaz zní: zkrátit a nechat nebo zrušit celý strom? Je šance, že by silná větev obrašila za rok nebo je už definitivně mrtvá?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK