Zahradní technika a nářadí

Zodpovězení dotazy týkající se vhodných nástrojů a nářadí pro všechny zahradnické činnosti.

Změkčení vody pro zálivku

Otázka: Je možné nějakým jednoduchým způsobem dosáhnout změkčení vody určené pro zálivku zahrady? Děkuji, Karolína.
Odpověď: Karolíno, nejsnadnější způsob jak získat měkkou vodu (tedy vodu do 7 °dH). je zachytávání srážek. Ne každý však má možnost dešťovku do nádob chytat. Než začnete něco ohledně měkčení vody podnikat, zjistěte od dodavatele vody její skutečnou tvrdost. Středně tvrdou vodu do 9 °dH rostliny obvykle snášejí dobře. Pomůže, pokud vodu necháme-li před zalitím několik hodin odstát. U stupňů tvrdosti 10 až 12 °dH můžete snížit její tvrdost převařením (vápník se z ní vyloučí v podobě vodního kamene). Takovýto postup však při větší spotřebě není příliš ekonomický.


Podobné příspěvkyKam dál?

  • Zahradní vozík

    Zahradní vozík usnadní práci na zahradě

    , 0 komentářů

    Zahrada je pro jednoho místo, kde si můžete svépomocí vypěstovat mnoho druhů zeleniny a ovoce a ulehčit tak rodinnému rozpočtu. Pro jiného pak prostor zahrady představuje možnost odpočinku a relaxace, rodiče malých dětí ji ocení jako bezpečný prostor, který dětem nabídne možnost bezpečné hry na čerstvém vzduchu.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK