Zahradní technika a nářadí

Zodpovězení dotazy týkající se vhodných nástrojů a nářadí pro všechny zahradnické činnosti.

Koupě zahradní sekačky

Nepřihlášený uživatel - Filip

Otázka: Plánuji nákup sekačky. Kdy je to nejvýhodnější - teď před Vánocemi, kdy se mi zdá, že ceny poklesly, respektive obecně v zimě, anebo až na jaře?
Odpověď:

Úplně jednoduchá odpověď na vaši otázku neexistuje. Zvlášť nyní, kdy je možné očekávat, že se do cen výrobků z dovozu dříve či později promítne oslabení koruny. Kromě slev po skončené sezóně, kdy se doprodávají starší modely, jsou výrazné slevy zacílené na zahájení další sezóny, kdy už můžete vybírat i mezi novými modely. Výše slev je často závislá i na druhu sekačky. U robotických najdete po skončení sezóny slevy až 50%!

Záleží také na druhu sekačky, kterou se chystáte pořizovat. Právě u robotických sekaček je vývoj v posledních letech asi nejrychlejší a proto se starší modely prodávají s tak výraznou slevou.

Kromě volby druhu sekačky je před nákupem vhodné zvážit také délku záruky a dostupnost servisu. V současnosti mají spotřebitelé výhodu, že kvůli parametrům výrobků nemusí obíhat obchody osobně, ale velké množství informací zjistí prostřednictvím internetu, včetně vývoje minimální a průměrné ceny u konkrétního produktu třeba i za 4 roky zpátky (např. na Heureka.cz).Podobné příspěvkyKam dál?