Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Salát baby leaf

Otázka: Slyšela jsem něco o salátu baby leaf, ale nevím, kde ho sehnat. Poradíte? Děkuji, Karolína.
Odpověď: Karolíno, salát baby leaf není žádná zvláštní odrůda. Je to způsob pěstování, ať už salátu, nebo třeba špenátu. Speciální český název tento způsob pěstování nemá, nejblíže by bylo označení "mladé listy". Semena vysejte naširoko, do pásů nebo do řádků asi 8 cm vzdálených. Vzešlé rostliny nejednoťte. Rostliny sklízejte, když dorostou výšky asi 10 cm. Můžete postupně otrhávat jednotlivé vnější listy, nebo protrhávat jednotlivé rostliny. 

Pro výsev salátů pěstovaných na mladé listy můžete výhodně využít různá dočasně uprázdněná místa na záhonu, v pařeništi nebo i ve skleníku. Pro daný účel můžete použít zbylá semena listových kadeřavých odrůd. Ale zkusit lze i běžné odrůdy hlávkového salátu máslového nebo ledového. Nebo se poohlédněte po již namíchané směsi listových salátů. Způsob pěstování baby leaf se hodí i pro balkónové pěstování v truhlících. 


Podobné příspěvkyKam dál?

  • Tipy na podzimní posílení imunity

    Podzimní zahrada: Tipy, jak ji využít na posílení imunity

    , 0 komentářů

    Zahrada je plná pokladů, díky kterým můžete posílit svou imunitu. S příchodem podzimu nastává ten pravý čas, kdy byste svému imunitnímu systému měli věnovat největší péči. Díky několika bylinkám a potravinám ze zahrady zvládnete posílit organismus a odolat nachlazení a virózám typickým pro podzimní období.