Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Moření česneku

Otázka: Je nutné mořit česnek před výsadbou? A čím nejlépe?
Odpověď:

Moření česneku před výsadbou je velmi vhodné i tehdy, pokud si zakoupíte certifikovanou sadbu. Moření česneku před výsadbou působí jako prevence proti houbovým chorobám. Dříve se k moření používal přípravek s obsahem síry – Sulka.

V současnosti jsou v prodeji sirnaté přípravky, kterou původní Sulku nahrazují – Síra SK 520, Sulka New, Sulka K, Sulka Extra. Na trhu je též souprava s názvem Zdravý česnek, která kromě Sulky Extra obsahuje fungicidní přípravek Rovral Aquaflo, kterým se česnek moří až po moření v Sulce. Vždy je při použití těchto přípravků třeba dodržovat doporučení výrobce (dávkování, délka moření, zaschnutí).Podobné příspěvkyKam dál?

  • Pěstování rajčat ve skleníku

    Jak na bohatou úrodu rajčat

    , 0 komentářů

    Rajčata patří k nejoblíbenějším druhům zeleniny u nás i po celé Evropě. K pěstování rajčat lze využít mnoho možností: vysadit je v zahradách do volného prostoru, do skleníků či fóliovníků, ale také třeba do pytlů na balkonech a lodžiích. Bohatost úrody však souvisí nejen s vynaloženou péčí, ovlivnit ji mohou i některé další faktory, které popíšeme dále.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK