Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Moření česneku

Otázka: Je nutné mořit česnek před výsadbou? A čím nejlépe?
Odpověď:

Moření česneku před výsadbou je velmi vhodné i tehdy, pokud si zakoupíte certifikovanou sadbu. Moření česneku před výsadbou působí jako prevence proti houbovým chorobám. Dříve se k moření používal přípravek s obsahem síry – Sulka.

V současnosti jsou v prodeji sirnaté přípravky, kterou původní Sulku nahrazují – Síra SK 520, Sulka New, Sulka K, Sulka Extra. Na trhu je též souprava s názvem Zdravý česnek, která kromě Sulky Extra obsahuje fungicidní přípravek Rovral Aquaflo, kterým se česnek moří až po moření v Sulce. Vždy je při použití těchto přípravků třeba dodržovat doporučení výrobce (dávkování, délka moření, zaschnutí).Podobné příspěvkyKam dál?

  • Léčivé byliny můžeme sušit zavěšením

    Jak na léčivé byliny

    , 0 komentářů

    Léčivé rostliny neboli léčivky lidé hojně využívali od pradávna. Jejich blahodárné účinky dokázaly nejen zmírnit, ale často i odstranit četné neduhy a potíže. Není proto divu, že byliny jsou atraktivní i pro mnoho zahrádkářů. Péče o ně není náročná a vysadit se dají snadno i na malém prostoru nebo doma v truhlíku. Jaké druhy vybrat a na co bychom si měli při pěstování dát pozor?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK