Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Kopr na balkoně?

Otázka: Prý je možné pěstovat na balkoně i kopr. Ale pokud vím, dorůstá někdy téměř metrové výšky. Nebo existuje nějaký speciální, balkonový druh? Děkuji, Věra.
Odpověď: Dobrý den, Věro. Pokud máte kopr ráda a nemáte k jeho pěstování jiný prostor, můžete ho vysévat i do balkonových truhlíků. Vysévat můžete všechny odrůdy, jen nečekejte, až vykvetou. Prostě sklidíte zelené lístky, když rostliny dorostou výšky 15 - 20 cm. Pro balkonové či domácí pěstování v květináči je speciálně vyšlechtěná odrůda Compact. V plném růstu je tato rostlina vysoká 30 - 40 cm vysoká a vyznačuje se bohatým olistěním s tmavě zeleným listem.


Podobné příspěvky

 • Kvetoucí pažitka

  Otázka:

  Mohu sklízet pažitku, i když už mi kvete? Alena

  » zobrazit odpověď

 • Máta ve vyšších polohách?

  Nepřihlášený uživatel - Lenka Kučerová

  Otázka:

  Před šesti lety jsem vysadila mátu na okrasný záhon. Po pěti letech na jaře nevyrostla. Kořeny se mi zdály živé, ale nové rostlinky vykoukly sotva 2 mm nad povrch a dále nerostly. Na stejné místo jsem zasadila nové sazenice a letos je to to samé. Kde může být chyba? Je vůbec možné sázet mátu opakovaně na to samé místo? Vím, že mnoho rostlin to nemá rádo, ale zahrada je dost prostorově omezená. Záleží také na druhu máty? Jsme ve výšce 700 m n.m. a pro hodně zahradních rostlin je to už moc vysoko.

  » zobrazit odpověď

 • Co s kvetoucí rebarborou?

  Otázka:

  Každý rok mi na jaře vykvete rebarbora. Prý tím končí její plodnost. Je možné kvetení předejít? Nedělám chybu, že ji moc hnojím? Lucie

  » zobrazit odpověď

 • Existují brambory více odolné proti plžům?

  Otázka:

  Někde jsem zaslechl, že existují odrůdy brambor, které lépe odolávají plzákům. Můžete mi poradit, kde bych je sehnal? Rok co rok mi plzáci likvidují značnou část bramborové natě. Díky, Tomáš.

  » zobrazit odpověď