Zeleninová zahrada

Jak správně pečovat o zeleninu a bylinky od zasazení až po sklizeň?

Pórek začíná kvést

Nepřihlášený uživatel - Lenka Vítková

Otázka: Co mám dělat, když začíná pórek kvést?
Odpověď:

Pór (pórek) je dvouletá rostlina. Jakmile začne na jaře znovu růst, začíná se vytvářet květní stvol a snižuje se jeho kvalita. Proto je důležité pórek včas sklidit. Zimní odrůdy se sklízí postupně, jejich sklizeň by měla končit v dubnu, nejpozději v květnu.

I pórek, který začne vybíhat do květu by ještě měl ještě dobře posloužit například do polévky. Část vybíhajícího pórku můžete nechat vykvést a vypěstovat si vlastní semena. Další variantou je odříznutí květních stvolů. Tím podpoříte vznik bílých cibulek na spodu rostlin. Pokud tyto rostliny na podzim vyjmete z půdy a rozsázíte, získáte v příštím roce v srpnu trsy malých cibulek, které se svou jemnou chutí podobají perlové cibuli.

 Podobné příspěvkyKam dál?

  • Léčivé byliny můžeme sušit zavěšením

    Jak na léčivé byliny

    , 0 komentářů

    Léčivé rostliny neboli léčivky lidé hojně využívali od pradávna. Jejich blahodárné účinky dokázaly nejen zmírnit, ale často i odstranit četné neduhy a potíže. Není proto divu, že byliny jsou atraktivní i pro mnoho zahrádkářů. Péče o ně není náročná a vysadit se dají snadno i na malém prostoru nebo doma v truhlíku. Jaké druhy vybrat a na co bychom si měli při pěstování dát pozor?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK