Ovocná zahrada

Nejen o jednotlivých druzích stromů, ale i jak a proč prořezávat a vysazovat.

Sloupcové jabloně na balkoně

Otázka: Je možné pěstovat sloupcové jabloně na balkoně?
Odpověď: V podstatě ano, ale pouze za určitých podmínek. Určitě takový strom vyžaduje větší množství péče než když jej zasadíte do zahrady. Kontejner pro takové pěstování musí být dostatečně objemný, substrát musí být propustný. V létě je nutná častá závlaha, v zimě hrozí promrznutí kořenového balu. Stromky v kontejnerech mají daleko slabší růst než ve volné půdy a tak i jablka jsou menší velikosti. Pokud už z nějakého důvodu budete chtít sloupcové jabloně pěstovat v kontejnerech, pak je vhodné je nejpozději po pěti letech přesadit do volné půdy.


Podobné příspěvky

 • Řez rakytníku

  Nepřihlášený uživatel - Miroslav Špička

  Otázka: Kdy mohu uřezat přesahující větve rakytníku od souseda? Povolení mám, ale nerad bych se dopustil zbytečné chyby....děkuji za odpověď.

  » zobrazit odpověď

 • Plíseň jablečných jadřinců

  Miloslav Krajíček

  Otázka: Dobrý den! Co způsobuje pesnivění jablečných jadřinců? Jablko zvenčí vypadá dobře, ale po jeho rozkrojení je v jadřinci plíseň, Děkuji za odpověď.

  » zobrazit odpověď

 • Skvrny na listech jahodníku

  Otázka:

  Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

  » zobrazit odpověď

 • Sloupový strom vyřeší problém s místem?

  Otázka: Máme docela malou zahradu a tak velmi zvažujeme, co si do ní můžeme dovolit vysadit. Zaujala nás nabídka sloupových stromů. Ale prý je to jen reklamní trik. Tak se bojíme, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze. Rodina Navrátilova.

  » zobrazit odpověď