Půda a hnojení

Téma zahrnující činnosti od správného kompostování přes kypření půdy až po možnosti vhodného hnojení.

Bylinky - hnojit nebo raději ne?

Otázka:

Slyšela jsem, že bylinky se hnojit nemají. Kamarádka mi ale tvrdí, že existuje nějaké speciální hnojivo, kterým se hnojit mohou. Trochu se toho bojím, přece jenprůběžně otrhávám lístky a přidávám do salátů a dalších jídel. Předem děkuji za radu, Andrea.

Odpověď:

Dobrý den, Andreo. Svým způsobem máte pravdu obě. Dlouhá léta se propagovalo, že bylinky se obejdou bez hnojení. Tam, kde rostou v přírodě, také nemívají mnoho živin. Zvýšený zájem o pěstování bylinek přivedl výrobce k hledání vhodného hnojiva. Na trhu je pod názvem Bylinková zahrádka dostupné kapalné organické hnojivo. Hnojivo podpoří kořenový systém bylinek a zároveň zvýší jejich aroma a zvýrazní chuť. Hnojivo je vyrobené z přírodních surovin a proto je určeno i pro použití v ekologickém zemědělství.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Písčitá půda potřebuje pravidelnou zálivku.

    Jak vylepšit písčitou půdu

    , 0 komentářů

    Lehká a suchá půda s vysokým procentem písku a štěrku v sobě nedovede zadržovat vodu a vyplavuje živiny do spodních vrstev. Proto je třeba o ni celoročně pečovat a vylepšovat ji rašelinou, hnojivy i kompostem. Potom se v ní bude skvěle dařit kořenové zelenině, bylinkám, cibulovinám i stepním trvalkám.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK