Diskuze na téma: Bílé skvrny na listech

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Luboš Rosenbaum , Vloženo: 31.5. 2020 19:04
Dobrý den, máme před domem pod krovem Brslen. Je to roubenec na kmínku. Nyní se na něm objevili flíčky (asi plísně) a všichni tvrdí, že je to padlí, ale to by se měl list smotat a zavřít!? Nebo se mýlím??? Můžete mi prosím poradit co to je a jak h se toho zbavil???

Autor: Marta , Vloženo: 01.6. 2020 10:42
Dobrý den, mohla by to být štítenka brslenová. Je to častý škůdce brslenů, objevuje se většinou od května a listy začnou žloutnout jako na vašem foto. Na spodní straně listů bývají viditelní malí červci. Zbavit se jich můžete nejrychleji asi chemickým postřikem.
Autor: Luboš Rosenbaum, Vloženo: 02.6. 2020 11:09
Děkuji za info, zkusím to prozkoumat!!!
Autor: Luboš Rosenbaum, Vloženo: 02.6. 2020 21:33
Vyfotil jsem lístky z obou stran a nevidím tam žádné Štítenky! Bojím se, abych nepoužil špatně nějaký postřik!!
Autor: Redakce , Vloženo: 03.6. 2020 11:55
Dobrý den,

podobný problém jsme řešili dříve v poradně, kde k tomu najdete podrobnější informace od naší redakce - viz odkaz: https://www.zahrada-centrum.cz/poradna-a-diskuze/poradna/7-skudci-plevel-choroby/426-brslen-padli-nebo-skudci
Autor: Marta , Vloženo: 08.6. 2020 17:36
Dobrý den, je asi opravdu těžké odlišit podle fotky zda se jedná o plíseň nebo škůdce, larvy štítenky jsou ale bílé a velmi malé a skoro mi je vaše další přidaná fota připomínají.. Kvůli výběru správného postřiku by bylo asi nejlepší poradit se v nějakém zahradnickém centru a vzít vzorek postiženého listu s sebou.