Diskuze na téma: JUKA ŽLOUTNE

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Renata , Vloženo: 15.11. 2015 18:27
Dobrý den, odpadávání spodních listů bylo dříve pomalé, ale nyní spodní půlka (asi 6 řad listů) uvadla naráz. Přemokřená nebývá, vzduch moc suchý nemáme, má asi 140 cm, jeden kmen.
Vídám někde i tyto květiny krásně husté, proč někde spodní listy odpadávají a někde ne?
Co se mohlo mé přihodit?
Chtěla jsem vložit i foto, ale tuto volbu zde nemám.
Děkuji

Autor: Redakce , Vloženo: 15.11. 2015 18:33
Přesunuli jsme váš dotaz do diskuze. Nyní k němu můžete přidat i fotografii. Více o tom, co by mohlo způsobovat žloutnutí listů najdete v odpovědi, která se v naší poradně podobným tématem zabývala

http://www.zahrada-centrum.cz/poradna-a-diskuze/poradna/7-skudci-plevel-choroby/183-juka-usychani-listu
Autor: Renata , Vloženo: 18.11. 2015 19:34
Takto mi skoro ze dne na den zvadla
Autor: Míla , Vloženo: 23.11. 2015 19:16
Zejména v tomto období je dobré jí dopřát co nejvíce světla a nechat ji spíše v chladnějším pokoji, kde se moc netopí. Přes zimu bych ji zalévala opravdu minimálně, klidně i jednou měsíčně. Každopádně částečné žloutnutí některých listů na podzim je běžné a na umření zatím rozhodně nevypadá, držím palce!
Autor: Renata , Vloženo: 16.12. 2015 16:40
OK děkuji
Autor: Dana , Vloženo: 22.1. 2016 17:52
Mám podobný problém, ale pouze jedna část,...mohu se zeptat co bylo nejspíše příčinou a nakonec pomohlo? Děkuji za odpověď
Autor: Lenka , Vloženo: 27.1. 2016 15:04
Podle fotky si myslím, že by mohl být problém v tom topení, které je blízko a juka to nemá ráda...
Autor: Redakce , Vloženo: 28.1. 2016 10:21
Opravdu to vypadá, že podobně jako nejvyšší část, která má kmínek vyholený, shazuje listí ta spodní část. Částečné vyholování kmínků patří k obvyklým projevům těchto rostlin.
Problém může souviset s topením, respektive s příliš vysokými teplotami. V zimě stačí jukám teplota +5 až +10 °C a tomu odpovídající, tedy velmi mírná zálivka. Samozřejmostí by však měl být dostatek rozptýleného světla.
Vhodná je pro zálivku odstátá voda v pokojové teplotě, zapomínat by se nemělo ani na dostatečnou vlhkost vzduchu.
Autor: Dana , Vloženo: 28.1. 2016 17:01
Děkuji za odpověď... bohužel je v bytě kde se topí zhruba na 20°C. Vyzkouším doporučenou zálivku a vlhčení, doteď se ji krásně dařilo, doufám, že tedy zimu zvládne a na jaře ji bude líp :)
Autor: Michal Mařík, Vloženo: 04.1. 2021 12:09
Dobrý den já jsem dostal juku v létě šla mi hezky pak jsem jí dal domu taky šla hezky a najednou mi zvadla prosím o odpověď děkuji
Autor: Michal Mařík, Vloženo: 04.1. 2021 12:14
takhle vypadá
Autor: Nina , Vloženo: 04.1. 2021 18:40
Dobrý den,
jestli není důvodem zase ta teplota v místnosti, jak se uvádí v příspěvcích výše.. Nebo ji méně zalévat.
Autor: Michal Mařík, Vloženo: 04.1. 2021 19:09
Dobrý den já jsem jí dal od topení jinam dneska jsem jí malinko zalil tak uvidim jinak díky za odpověď