Diskuze na téma: Ekologický postřik na mšice?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 30.6. 2016 00:00
Při postřiku paprik proti mšicím (směs jaru a oleje) - došlo k záměně připravených roztoků a použil se loňský, pravděpodobně i přemrzlý roztok (zůstal v bedně na zahradě). Může to být pro konzumaci plodů zdravotně závadné?

Autor: Dagmar Huňáčková , Vloženo: 10.7. 2016 18:34
Ideální takový postřik určitě není. Ale pokud byl jar použitý v malém množství jako smáčedlo (na litr postřiku postačí několik kapek smáčedla), tak by to snad nemělo mít fatální následky. Spíše se to asi projeví na (ne)účinnosti. Každopádně u domácky vyrobených a nevhodně skladovaných postřiků se velmi obtížně odhadují ochranné lhůty či jiné dopady.
Pro srovnání doporučujeme nahlédnout do letáku k produktu Biool (účinná látka - stolní řepkový olej 55%). Koncentrovaný výrobek se má skladovat při teplotě 0 – 20 oC. V letáku najdete radu před konzumací výpěstky omýt vodou a také upozornění, že aplikační kapalina (koncentrát zředěný vodou a doplněný smáčedlem), se musí spotřebovat do 24 hodin od přípravy. Příště tedy podobné postřiky zlikvidujte v doporučeném čase. Předejdete tak případným podobným problémům.